вторник, май 14, 2024
HomeFootballАрда Гюлер прави впечатляващ дебют за Real, но Брахим Диас решава мача

Арда Гюлер прави впечатляващ дебют за Real, но Брахим Диас решава мача

Реал Мадрид премина безпроблемно в следващия кръг на Копа дел Рей. Брахим Диас беше решаващ в мача с четвъртодивизионния долнопробен отбор CF Arandina. Привличащият вниманието дебют на Арда Гюлер в състезателен мач обаче привлече повече внимание

Треньорът на Реал Карло Анчелоти направи десет промени в стартовата си единадесеторка в сравнение с победата над Майорка с 1:0. Единствено Фран Гарсия трябваше да започне отново на поста ляв защитник. Особено впечатление направи Арда Гюлер, който направи своя дългоочакван дебют в стартовия състав на Реал. Турчинът, който се бори с контузии след шумно рекламирания си трансфер през лятото, можеше да разчита на подкрепата на семейството си на трибуните.

А през първото полувреме Арда Гюлер наистина бе далеч от най-привлекателния професионалист на терена и показа проблясъци на своите способности. След 14 минути левият крак стреля в близкия ъгъл с по-слабия си десен крак, а пет минути по-късно се строполи от свободен удар до левия стълб. След малко повече от половин час Арда Гюлер изпрати Брахим Диас на пътя му със „смъртоносен“ пас, но той не беше достатъчно бърз.

Още две попадения застрашиха в 39-ата и 45-ата минута: първо Йоселу удари външната страна на мрежата с мощен удар от завоя, а след това Пас насочи малко над напречната греда от центриране на Арда Гюлер

След почивката „белите“ трябваше да направят повече, за да не се посрамят срещу четвъртодивизионния тим, който в момента е на дъното на таблицата. От нищото Камавинга изпрати Брахим Диас в наказателното поле отдясно, където той пропиля може би най-добрия шанс на Реал до момента от остър ъгъл (51′).

Испанецът обаче щеше да реши мача в рамките на една минута: Първо, дриблирането му през двама съперници доведе до дузпа, която Йоселу реализира сигурно (54′), а след това самият Брахим Диас вкара с мощен удар с десния крак за 2:0 (55′). Анчелоти свали от терена Арда Гюлер и Камавиня и включи в игра двама ключови играчи Феде Валверде и Родриго

Жозелу изпуска страхотен шанс – бурно време за игра с ръка

С поглед към следващите си задачи Реал разбираемо забави темпото. Въпреки това те все още имаха чудесен шанс да направят резултата 3:0: Родриго подгони Йоселу, който се размина лошо с топката, което означаваше, че испанецът не успя да завърши пред вратата (82′).

Мачът вървеше към своя край, преди продълженията да донесат още сътресения: Брахим Диас инкасира третия си гол за вечерта с асистенция за Родриго, а в другия край капитанът на Реал Начо вкара прословутия утешителен гол за домакините (90.+1, 90.+3).

Лидерите в Ла Лига сега пътуват до Саудитска Арабия за Суперкопа. Белите ще се изправят срещу градския съперник Атлетико на полуфиналите в сряда вечер. В другия полуфинал ФК Барселона и миналогодишният финалист в Копа СА Осасуна ще се изправят един срещу друг на следващия ден по същото време.