петък, май 17, 2024
HomeBasketballАлба удържа Панатинайкос на разстояние - Байерн загуби от Анадолу и среща...

Алба удържа Панатинайкос на разстояние – Байерн загуби от Анадолу и среща Барселона

Докато Байерн, който този път загуби, вече се класира за плейофите в Евролигата, надеждите на Алба Берлин бяха попарени, въпреки че победи Панатинайкос Атина.

Байерн Мюнхен ще влезе в плейофите като осми в таблицата и ще срещне фаворита за титлата Барселона на четвъртфиналите. Поражението със 76:81 (39:44) от турския Анадолу Ефес Истанбул в сряда означава, че Бундестимът не може да подобри баланса си от 13-14 победи един ден преди края на основния кръг. Възпитаниците на треньора Андреа Тринкиери ще завършат кампанията си с гостуване на Реал Мадрид в петък.

Във втория си мач от Евролигата в рамките на 48 часа мюнхенският отбор изоставаше. На моменти домакините водеха с дванадесет точки (23:35/24-ата минута), защото специалистът на Anadolu Шейн Ларкин трудно можеше да бъде спрян. До почивката баварците се доближиха до пет точки.

През третата четвърт гостите дълго време държаха играта отворена. Въпреки това отборът на Trinchieri не успя да обърне мача. Отново и отново Ларкин или французинът Адриен Моерман вкарваха лесни точки. В крайна сметка шампионите на Евролигата успяха да задържат крехката си преднина. Аугустин Рубит беше най-резултатен за отбора от Мюнхен с 15 точки. Центърът на националния отбор Тибор Плис вкара 9 точки за турския отбор.

Алба Берлин спечели последния си домакински мач срещу Панатинайкос

Алба Берлин спечели последния си домакински мач през този сезон в Евролигата. В сряда вечер германските шампиони спечелиха срещу гръцкия шампион Панатинайкос Атина с 87:78 (42:40) пред 4355 зрители. Плейофите обаче вече бяха недостижими за берлинчани. Това беше дванадесетата победа на Алба в 27 мача. Най-добрите играчи на Берлин бяха Оскар да Силва с 16 точки и Христос Кумадже с 12 точки.

Треньорът Израел Гонзалес трябваше да се справя само без дългосрочно контузените Маркус Ериксон и Бен Ламерс. И двата отбора набраха много скорост в началото. Въпреки това берлинчани бяха по-точни и по-ангажирани в защита. Така те успяха да се откъснат напред и да поведат с 28:13 през първата четвърт.

След това Панатинайкос се събуди и започна да се бори повече, особено физически. Освен това имаше и съмнителни съдийски решения срещу берлинчани. Алба беше впечатлена от това. Малко преди края на полувремето преднината се стопи до две точки.

След смяната на полетата Алба отново действа по-концентрирано и увеличава преднината си до 69:55 до края на третата четвърт. Гърците не се отказаха и останаха в него. Но берлинчани успяха да запазят преднината си.

Франкфурт се срина към 2-ра лига

За Fraport Skyliners отпадането от BBL е все по-близо. Франкфуртци загубиха от BG Göttingen със 72-76 (29-42) в сряда и допуснаха четвърто поредно поражение. С 12:44 точки отборът в дъното на таблицата все още изостава значително от 16-ото място. Шампионите на Германия от 2004 г. изоставаха от шестата минута нататък и успяха да се доближат до две точки само през третата четвърт.