HomeBasketballAz Alba sakkban tartja a Panathinaikoszt - a Bayern kikapott az Anadolutól...

Az Alba sakkban tartja a Panathinaikoszt – a Bayern kikapott az Anadolutól és a Barcelonával találkozik

Míg a Bayern, amely ezúttal kikapott, már kvalifikálta magát az Euroliga rájátszásába, addig az Alba Berlin reményei szertefoszlottak a Panathinaikosz Athén legyőzése ellenére

A

Bayern München a tabella nyolcadik helyezettjeként jut a rájátszásba, és a negyeddöntőben a címvédő FC Barcelonával találkozik. A török Anadolu Efes Isztambul szerdai 76-81 (39-44) veresége azt jelenti, hogy a Bundesliga-csapat egy fordulóval a főcsoportkör vége előtt nem tud javítani 13-14-es győzelmi mérlegén. Andrea Trinchieri edző csapata pénteken a Real Madrid látogatásával zárja az idei szezont.

48 órán belül a második Euroliga-mérkőzésükön a müncheniek hátrányba kerültek. Időnként tizenkét ponttal is vezettek a házigazdák (23:35/24. perc), mert az Anadolu szakemberét, Shane Larkint alig lehetett megállítani. A szünetre a bajorok öt pontra feljöttek.

A harmadik negyedben a vendégek sokáig nyíltan tartották a meccset. A Trinchieri csapatnak azonban nem sikerült megfordítania a mérkőzést. Larkin vagy a francia Adrien Moerman újra és újra könnyű pontokat szerzett. Végül az Euroliga-bajnoknak sikerült megtartania szűk előnyét. Augustine Rubit volt a müncheniek legjobb pontszerzője 15 ponttal. A török válogatott center, Pleiss Tibor kilenc pontot szerzett.

Az Alba Berlin megnyerte utolsó hazai mérkőzését a Panathinaikosz ellen

Az

Alba Berlin megnyerte utolsó hazai mérkőzését az Euroliga idei szezonjában. A német bajnok szerda este 4355 néző előtt 87:78 (42:40) arányban nyert a görög bajnok Panathinaikosz Athén ellen. A rájátszás azonban már elérhetetlen volt a berliniek számára. Az Albának ez volt a tizenkettedik győzelme 27 mérkőzésen. A berliniek legjobb pontszerzői Oscar da Silva 16 és Christ Koumadje tizenkét ponttal voltak.

Israel Gonzalez edzőnek csak a hosszútávon sérült Marcus Erikssont és Ben Lammers-t kellett nélkülöznie. Az elején mindkét csapat nagy tempót diktált. A berliniek azonban pontosabbak voltak, és védekezésben is elkötelezettebbek. Így az első negyedben 28:13-as előnyre tudtak elhúzni.

A Panathinaikosz aztán felébredt, és elkezdett többet küzdeni, különösen fizikailag. Emellett voltak megkérdőjelezhető bírói döntések a berliniek ellen. Albát ez lenyűgözte. Míg nem sokkal a félidő előtt két pontra olvadt az előny.

A térfélcsere után az Alba ismét koncentráltabban játszott, és a harmadik negyed végére 69:55-re növelte előnyét. A görögök nem adták fel, és benne maradtak. De a berlinieknek sikerült megtartaniuk az előnyüket.

Frankfurt a 2. liga felé zuhan

A Fraport Skyliners számára egyre közelebb van a BBL-ből való kiesés. A frankfurtiak szerdán 72-76 (29-42) arányban kikaptak a BG Göttingen otthonában, ezzel sorozatban negyedik vereségüket szenvedték el. A tabella végén álló csapat 12:44 ponttal továbbra is jócskán lemarad a 16. helytől. A 2004-es német bajnok a hatodik perctől kezdve hátrányban volt, és csak a harmadik negyedben sikerült két ponton belülre kerülnie.