събота, април 27, 2024
HomeBasketballАлба се изчерпва: Шампионите от Улм следват Байерн на финала

Алба се изчерпва: Шампионите от Улм следват Байерн на финала

Двата отбора водят вълнуваща битка от самото начало, като нито един от тях не успява да се наложи категорично. На почивката Улм имаше две точки аванс, но след полувремето преднината продължаваше да се сменя

В последния период първоначално изглеждаше, че Алба може да се откъсне. Улм обаче показа страхотен морал и разполагаше с изключителния играч на терена в лицето на Тревион Уилямс. Американецът беше решаващият фактор в края и беше най-добрият реализатор в мача с 25 точки.

Сега Улм ще се изправи срещу Байерн Мюнхен на финала в неделя (14:00 ч./Дин). Защитаващите титлата си баскетболисти спечелиха с 81:62 (48:32) срещу шесткратните носители на купата Бамберг Баскетс в собствената си зала пред погледа на звездата от НБА Денис Шрьодер. Триумф на финала ще бъде втора победа на Улм за купата от 1996 г. насам

Alba Berlin – Ratiopharm Ulm 79:87 (40:42)

Най-добрият реализатор за Берлин: Спаньоло (14 точки), Прочида (14)
Най-резултатни играчи за Улм: Уилямс (25), Клепейш (12), Жалоу (11), де Паула (10), Фигероа (10)
Зрители: 6500 (разпродадено)