понеделник, април 29, 2024
HomeBasketballАлба изненада Зенит Санкт Петербург

Алба изненада Зенит Санкт Петербург

Алба Берлин отбеляза изненадваща домакинска победа в Евролигата. В четвъртък вечерта берлинчани спечелиха срещу руския топ клуб Зенит Санкт Петербург със 76:67 (34:34).

Alba обаче остава в долната третина на таблицата на 15-о място. Най-добрите берлински стрелци бяха Маодо Ло с 15 и Христос Кумадже, Йовел Зоосман и Бен Ламерс с по 9 точки.

Треньорът Израел Гонсалес трябваше да се справи без Луис Олинде, който е аут за няколко седмици заради тежка травма на капсулата на левия палец, и Маркус Ериксон (травма на крака). Двата отбора натиснаха темпото от самото начало. Алба влезе в мача по-отпочинал от обикновено след три дни без игра и потвърди тази допълнителна енергия със съответното представяне.

Берлинчани започнаха с голям натиск и си осигуриха няколко борби в началото. До края на първата четвърт те бяха напред с 23:12. Но комфортната преднина намаляваше все повече и повече в хода на втората четвърт, Санкт Петербург намери по-добър начин да влезе в играта, така че да се оттегли на полувремето с равенство.

След смяната на краищата се разви напълно открита игра, в която водачеството се променяше. Едва в заключителната фаза Алба успя да се откъсне и да вземе преднина от осем точки. До края те не позволиха тази преднина да се изплъзне отново.