hétfő, május 13, 2024
HomeBasketballAz Alba meglepetést okozott a Zenit Szentpétervár ellen

Az Alba meglepetést okozott a Zenit Szentpétervár ellen

Meglepő hazai győzelmet ünnepelhetett az Alba Berlin az Euroligában. Csütörtök este a berliniek 76:67-re (34:34) nyertek az orosz élvonalbeli Zenit Szentpétervár ellen.

Az

Alba viszont továbbra is a tabella alsó harmadában, a 15. helyen áll. A legjobb berlini pontszerzők Maodo Lo volt 15, valamint Christ Koumadje, Yovel Zoosman és Ben Lammers egyenként kilenc ponttal.

Irael Gonzalez edzőnek nélkülöznie kellett Louis Olinde-t, aki a bal hüvelykujjának súlyos kapszulasérülése miatt több hétre kidőlt, valamint Marcus Eriksson-t (lábsérülés). Mindkét csapat kezdettől fogva nyomta a tempót. Alba a szokásosnál kipihentebben lépett pályára három nap játék nélkül, és ezt a plusz energiát megfelelő teljesítménnyel nyugtázta.

A berliniek nagy nyomással kezdtek, és az elején több lepattanót is szereztek. Az első negyed végére 23:12-re vezettek. A kényelmes előny azonban a második játékrész folyamán egyre inkább csökkent, a szentpéterváriak jobban beletaláltak a játékba, így a félidei szünetre döntetlennel vonulhattak.

A térfélcsere után teljesen nyílt játék alakult ki, amelyben a vezetés változott. Csak a záró szakaszban sikerült az Albának elhúznia, és nyolcpontos előnyre tett szert. Ezt az előnyt a végéig nem engedték újra kicsúszni.