събота, април 27, 2024
HomeBasketballАлба Берлин печели двубоя в подземието на Евролигата

Алба Берлин печели двубоя в подземието на Евролигата

Алба Берлин отново спечели в Евролигата след пет поредни поражения. Отборът от столицата спечели с 88:63 при гостуването си на Асвел Вилюрбан Лион

Баскетболистите на Алба Берлин записаха четвъртата си победа в 21-ия ден на Евролигата. Клубът от германската столица спечели двубоя от подземието в Асвел Вилюрбан Лион с 88:63 (41:37) след добра игра. По този начин берлинският клуб успя да изпревари френския клуб в таблицата. Най-резултатни за победителите бяха Стърлинг Браун и Яни Ветцел с по 13 точки

Неблагоприятни шансове отвън за французите

Алба започна добре срещу Асвел и отвори преднина от седем точки. След това френският клуб влезе по-добре в мача, но вкара слаби точки отвън и на почивката Берлин водеше с 41:37. Алба остана концентрирана, продължи да се защитава добре и увеличи преднината си след почивката. За разлика от предишните мачове, този път Берлин успя да избегне срив в играта