péntek, május 10, 2024
HomeBasketballAz Alba Berlin nyerte az Euroliga alagsori párharcát

Az Alba Berlin nyerte az Euroliga alagsori párharcát

Az

Alba Berlin sorozatban öt vereség után nyert ismét az Euroligában. A fővárosiak 88:63-ra nyertek az Asvel Villeurbanne Lyon otthonában

Az

Alba Berlin kosárlabdázói negyedik győzelmüket aratták az Euroliga 21. játéknapján. A német fővárosi klub jó teljesítményt nyújtva 88:63-ra (41:37) nyert az Asvel Villeurbanne Lyon otthonában az alapszakasz párharcban. A berlini klub ezzel megelőzte a francia klubot a tabellán. A legjobb pontszerzők Sterling Brown és Yanni Wetzel voltak egyenként 13 ponttal

Különbségből rossz esélyeik vannak a franciáknak

Az Alba jól kezdett az Asvel ellen, és hétpontos előnyre tett szert. A francia klub aztán jobban belelendült a meccsbe, de rosszul dobott kintről, így a szünetben 41:37-re vezetett a Berlin. Az Alba koncentrált maradt, továbbra is jól védekezett és a szünet után tovább növelte előnyét. A korábbi meccsekkel ellentétben a Berlin ezúttal el tudta kerülni az összeomlást