csütörtök, március 28, 2024
HomeTennisZverev lemaradt a címről a montpellier-i tornán

Zverev lemaradt a címről a montpellier-i tornán

Montpellier – Alexander Zverevnek nem sikerült teljesen sikerülnie a melbourne-i jóvátétel. Mintegy két héttel az Australian Openen a legjobb 16 között történt csalódást keltő kiesése után az olimpiai bajnok a montpellier-i tenisztornán lemaradt idei első címéről.

Zverev 4-6, 3-6-ra kikapott a kazah Alexander Bubliktól a döntőben, de legalább egy kicsit új önbizalmat szerzett az ausztrál frusztráció után a héten Franciaországban.

Bublik ellen azonban a 24 éves játékos nem tudott a korábbi erős teljesítményére építeni. Az idei első döntőjébe vezető úton Zverev mindössze 13 játékot veszített, és gyors egymásutánban győzte le ellenfeleit. Az ötlet, hogy egy wildcardnak köszönhetően gyorsan visszatérjen a pályára, és új önbizalmat szerezzen a saját játékában, így nagyon jól működött.

Zverev túl sok hibával

De a döntőben Zverev fáradtnak tűnt, és túl sok hibát vétett. Még barátnője, Sophia Thomalla támogatása a lelátón sem segített. Alig 69 perc elteltével a mérkőzésnek máris vége volt.

Az első szettben Zverev 2:3-nál gyorsan visszavette az adogatását. De 4:5-nél ismét feladta az adogatását, így Bublik 37 perc után megnyerte az első szettet. Zverev a második szettben sem talált eszközt a kazah ellen, aki folyamatosan jól szervált. Ehelyett a német világelső 2:3-nál újabb bréket engedett el, mielőtt még az utolsó szervagémjét is feladta volna, és 3:6-ra alulmaradt.

„Hihetetlenül jól játszottál ma és egész héten, és te vagy a megérdemelt győztes” – mondta Zverev a mérkőzés után Bubliknak. „Még mindig jól éreztem magam itt” – mondta a világranglista-harmadik, aki 2017-ben Montpellier-ben diadalmaskodott.

Egyelőre nem világos, mik Zverev további tervei. Valószínűleg csak február végén, a mexikói Acapulcóban megrendezésre kerülő tornán fog újra játszani. Zverev tavaly ott nyert. Márciusban a két Masters 1000-es verseny Indian Wellsben és Miamiban szerepel a napirenden.