събота, април 27, 2024
HomeTennisЗверев се размина с титлата на турнира в Монпелие

Зверев се размина с титлата на турнира в Монпелие

Montpellier – Александър Зверев не успя напълно да се справи с мисията си да се реваншира за Мелбърн. Около две седмици след разочароващото си отпадане в последния 16-и кръг на Откритото първенство на Австралия олимпийският шампион пропусна да спечели първата си титла за годината на тенис турнира в Монпелие.

Зверев загуби на финала с 4-6, 3-6 от Александър Бублик от Казахстан, но поне придоби малко нова увереност след разочарованието от Австралия през седмицата във Франция.

Срещу Бублик обаче 24-годишният тенисист така и не успя да надгради предишните си силни изяви в турнира. По пътя към първия си финал тази година Зверев загуби само 13 гейма и победи съперниците си в бърза последователност. Идеята за бързо завръщане на корта благодарение на уайлдкард и придобиване на нова увереност в собствените му игри изглеждаше много добра.

Зверев с твърде много грешки

Но на финала Зверев изглеждаше уморен и допусна твърде много грешки. Дори подкрепата на приятелката му София Томала на трибуните не помогна. Само след 69 минути мачът вече беше приключил.

В първия сет Зверев бързо се възстанови след загуба на подаването си при 2:3. Но при 4:5 той отново се отказа от сервиса си и Бублик спечели първия сет след 37 минути. И във втория сет Зверев не намери сили да се противопостави на казахстанеца, който сервираше стабилно добре. Вместо това германският номер едно допусна нов пробив при 2:3, след което дори предаде последния си сервис гейм и падна с 3:6.

„Ти просто игра невероятно добре днес и през цялата седмица и си заслуженият победител“, каза Зверев на Бублик след мача. „Все пак си прекарах добре тук“, каза световният номер три, който триумфира в Монпелие през 2017 г.

Все още не е ясно какви са по-нататъшните планове на Зверев. Вероятно ще играе отново чак в края на февруари на турнира в Акапулко, Мексико. Зверев спечели там миналата година. През март в програмата са включени двата турнира от сериите Мастърс 1000 в Индиън Уелс и Маями.