kedd, május 7, 2024
HomeTennisZverev fölényes nyitógyőzelmet aratott Miamiban

Zverev fölényes nyitógyőzelmet aratott Miamiban

Alexander Zverev meggyőzően kezdte a miami Masters-tornát. Zverev mindössze két pontot veszített saját adogatásával Félix Auger-Aliassime ellen. Dominik Koepfer is továbbjutott a harmadik fordulóba

A teniszező Alexander Zverev fölényesen megnyerte nyitómérkőzését a Miamiban zajló Masters-tornán. Zverev 6:2, 6:4-re nyert a kanadai Félix Auger-Aliassime ellen. A harmadik fordulóban a negyedik helyen kiemelt olimpiai bajnok az amerikai Christopher Eubanksszel találkozik.

Zverev már az elejétől fogva jól állt az Auger-Aliassime elleni mérkőzésen, három bréklabdával kezdett, amelyeket nem tudott kihasználni. A 26 éves Zverev az első bréket a harmadik gémben, a másodikat pedig a hetedikben tudta megszerezni, miközben saját adogatásában dominált. Zverev a második szettet is brékkel kezdte, és továbbra is magabiztosan adogatott, az egész mérkőzésen mindössze két pontot engedett el saját adogatásán. Zverev 76 perc után váltotta első meccslabdáját

Három ember maradt a tornán

Előtte Dominik Koepfer is bejutott a harmadik fordulóba Miamiban. A 29 éves játékos a 18. helyen kiemelt argentin Sebastián Báezt győzte le 6:3, 6:2. A következő fordulóban Koepfer a 14. helyen kiemelt francia Ugo Humbert ellen lép pályára.

Míg az összes német nő már kiesett, addig a férfiaknál Jan-Lennard Struff, Daniel Altmaier és Yannick Hanfmann még versenyben van. Hanfmann a második fordulóban a francia Adrian Mannarino ellen lép pályára, míg Struff és Altmaier német párharcban találkozik.

Az első helyen kiemelt Indian Wells-i győztes spanyol Carlos Alcaraz két szettben ugyanolyan magabiztosan jutott a harmadik fordulóba, mint az Australian Open-győztes olasz Jannik Sinner és a címvédő orosz Daniil Medvegyev.