неделя, април 28, 2024
HomeTennisЗверев постига убедителна победа на откриването на турнира в Маями

Зверев постига убедителна победа на откриването на турнира в Маями

Александър Зверев започна убедително турнира от сериите Мастърс в Маями. Зверев загуби само две точки при собственото си подаване срещу Феликс Оже-Алиасим. Доминик Кьопфер също премина в трети кръг

Тенисистът Александър Зверев спечели откриващия си мач на турнира от сериите „Мастърс“ в Маями в убедителен стил. Зверев спечели срещу канадеца Феликс Оже-Алиасим с 6:2, 6:4. В третия кръг четвъртият поставен олимпийски шампион ще се изправи срещу Кристофър Юбенкс от САЩ.

Зверев беше добре в мача срещу Оже-Алиасиме още от самото начало, като започна с три точки за пробив, които не успя да оползотвори. 26-годишният Зверев успя да постигне първия пробив в третия гейм, а втория – в седмия, като същевременно доминираше на собствен сервис. Зверев започна втория сет с пробив и продължи да сервира уверено, като за целия мач допусна само две точки при собствен сервис. Зверев реализира първия си мачбол след 76 минути

Трима мъже остават в турнира

Преди това Доминик Кьопфер също беше достигнал до третия кръг в Маями. 29-годишният тенисист победи 18-ия поставен аржентинец Себастиан Баес с 6:3, 6:2. В следващия кръг Кепфер ще се изправи срещу 14-ия поставен французин Уго Хумберт.

Докато всички германки вече отпаднаха, в мъжкия турнир все още са Ян-Ленард Щруф, Даниел Алтмайер и Яник Ханфман. Ханфман ще играе с французина Адриан Манарино във втория кръг, докато Струф и Алтмайер ще се срещнат в германски двубой.

Поставеният под номер едно победител в Индиън Уелс Карлос Алкарас от Испания достигна до третия кръг в два сета също толкова уверено, колкото и победителят в Откритото първенство на Австралия Яник Синер от Италия и защитаващият титлата си Даниил Медведев от Русия.