péntek, május 3, 2024
HomeTennisZverev az elődöntőben, miután legyőzte Sinner-t

Zverev az elődöntőben, miután legyőzte Sinner-t

Alexander Zverev már a harmadik szettben a meccs megnyeréséért adogatott – és rögtön breaket kapott. Ami ezután történt, olyan volt, mint egy igazi teniszthriller. A németek számára jobb eredménnyel.

Az olimpiai bajnok teniszező, Alexander Zverev kemény küzdelem után bejutott az elődöntőbe a monte-carlói salakpályás Mastersen, és továbbra is az első címét szeretné megszerezni fogadott hazájában. A hamburgi 5:7, 6:3, 7:6 (7:5) arányban nyert az olasz Jannik Sinner ellen, a versenyen először vesztett szettet, és komoly kihívásokkal nézett szembe.

„Elvesztettem már néhány szoros párharcot ebben a szezonban, ezúttal számomra volt a jobb vége” – mondta Zverev: „Ez a meccs mindenképpen segíteni fog nekem. Örülök, hogy túl vagyok rajta. „

Első győzelem Sinner ellen salakon

A világranglista-harmadik szombaton a címvédő Stefanos Tsitsipas (Görögország) vagy Diego Schwartzman (Argentína) ellen játszik a döntőbe jutásért. A világelső Novak Djokovics (Szerbia) korai kiesése után Zverev a legmagasabban kiemelt játékos Monte-Carlóban, és pontokat szerezhet a ranglistavezetésért folytatott küzdelemben.

3:05 óra után Zverev (24) negyedik meccsén harmadik győzelmét aratta a nála négy évvel fiatalabb Sinner ellen – és az elsőt salakon. Az ausztráliai és amerikai kemény pályákon eddig gyenge tavasz után úgy tűnik, hogy Zverev a hercegségben kezd formába lendülni. Monte Carlo után egy újabb „hazai mérkőzésre” utazik Münchenbe. Május 22-én kezdődik Párizsban a French Open, a salakszezon csúcspontja.

Zverev öt Masters-tornán szerzett címéből hármat salakon nyert. Kétszer nyert Madridban és egyszer Rómában. Monte-Carlóban 2018 után másodszor jutott be az elődöntőbe. Tavaly Zverev a harmadik fordulóban a belga David Goffintól kapott ki.

A második elődöntőt a spanyol Alexander Davidovich Fokina és a bolgár Grigor Dimitrov vívja. Fokina Davidovics Djokovics legyőzése után folytatta pályafutását, és először jutott be a legjobb négy közé egy Mastersen azzal, hogy 2-6, 6-4, 6-3-ra legyőzte az Indian Wells-i bajnok Taylor Fritzet (USA). Dimitrov 6-4, 3-6: 7-6 (7-2) arányban legyőzte a lengyel Hubert Hurkaczot.