сряда, април 24, 2024
HomeTennisЗверев е на полуфинал след победа над Sinner

Зверев е на полуфинал след победа над Sinner

Александър Зверев вече сервираше за спечелване на мача в третия сет – и бързо допусна пробив. Това, което се случи след това, беше като истински тенис трилър. С по-добър резултат за германците.

Олимпийският шампион по тенис Александър Зверев достигна до полуфиналите на Мастърса на клей в Монте Карло след тежка битка и продължава да се стреми към първата си титла в родината си. Роденият в Хамбург тенисист спечели срещу италианеца Яник Синер с 5:7, 6:3, 7:6 (7:5), като за първи път в турнира загуби сет и се изправи пред сериозни предизвикателства.

„Загубих няколко близки двубоя през този сезон, този път имах по-добър край за мен“, каза Зверев: „Този мач определено ще ми помогне. Радвам се, че се справих.“

Първа победа над Sinner на клей

В събота световният номер три ще играе със защитаващия титлата си Стефанос Циципас (Гърция) или с Диего Шварцман (Аржентина) за място на финала. След ранното отпадане на световния номер едно Новак Джокович (Сърбия) Зверев е най-високопоставеният играч в Монте Карло и може да навакса точки в битката за лидерството в ранглистата.

След 3:05 ч. Зверев (24 г.) постигна третата си победа в четвъртия си мач срещу четири години по-младия от него Синер – и първата на глина. След слаба пролет на твърдите кортове в Австралия и САЩ Зверев изглежда навлиза във форма в Княжеството. След Монте Карло той пътува за още един „домакински мач“ в Мюнхен. Откритото първенство на Франция, най-важното събитие за сезона на клей, започва на 22 май в Париж.

Зверев е спечелил три от петте си титли на турнири от сериите Мастърс на глина. Той спечели два пъти в Мадрид и веднъж в Рим. В Монте Карло той е на полуфинал за втори път след 2018 г. Миналата година Зверев беше победен в третия кръг от белгиеца Давид Гофен.

Вторият полуфинал ще бъде оспорван от Александър Давидович Фокина от Испания и Григор Димитров (България). Давидович Фокина продължи похода си след победата над Джокович, за да влезе за първи път в топ 4 на Мастърс, като победи шампиона от Индиън Уелс Тейлър Фриц (САЩ) с 2:6, 6:4, 6:3. Димитров победи поляка Хуберт Хуркач с 6-4, 3-6: 7-6 (7-2).