csütörtök, május 2, 2024
HomeBasketballZsinórban negyedik győzelmét aratta az Ulm - az Oldenburg új edzővel veszít

Zsinórban negyedik győzelmét aratta az Ulm – az Oldenburg új edzővel veszít

Ratiopharm Az Ulm jelenleg nagyon jó hangulatban van. Szombaton sorozatban negyedik győzelmüket aratták. Eközben az oldenburgi EWE Baskets sem áll jobban, még új edzővel sem. Giessen meglepetésre a Hamburg ellen.

Az

Ulm megszilárdította helyét a BBL élcsoportjában. Az ismét Lakovic edző nélkül felálló házigazdák szombat este 77-68-ra (40-27) verték a Niners Chemnitzet, és 24-10 ponttal a harmadik helyen állnak az azonos pontszámmal álló Telekom Baskets Bonn mögött. A Bayern München (24:8) továbbra is vezeti a tabellát.

Az Ulm számára ez volt sorozatban a negyedik győzelem. A Chemnitz viszont egyelőre kénytelen elengedni a hazaiakat, és 22:12 ponttal a negyedik helyen állnak.

Oldenburg: Abaz debütálása nem sikerült

Az

Oldenburg szezonja siralmasan alakul, eddig mindössze két győzelemmel, ami a tabella utolsó helyét jelenti. A héten az EWE Baskets útjai elváltak a hosszú ideje vezetőedzőként dolgozó Mladen Drijencic-től, a korábbi segédedző Alen Abaz vette át a csapat irányítását. A fordulat azonban még az új ember alatt sem sikerült elsőre, szombaton Crailsheimben 86:97-es vereséget szenvedtek.

A hazaiak már az első negyedben kijelölték a győzelem útját, 31:17-re nyerték azt. Ezt az előnyt a Merlins a mérkőzés teljes időtartama alatt megtartotta. Az oldenburgiak számára 14 mérkőzésen már tizenkét vereség a mérleg. A kapcsolót gyorsan át kell kapcsolni, ha el akarják kerülni a kiesést.

Gießen nem ad esélyt Hamburgnak

A szombati harmadik BBL-meccsen a Giessen egyértelműen győzött a Hamburg ellen, amely a rájátszás felé tart, de a meccs előtt hatalmas Corona-zuhanással kellett megküzdenie. Egy erős második negyeddel, amelyben a házigazdák 20 pontot szereztek és csak kilencet engedtek, a 46ers elindult a győzelem felé. A végén egyértelmű 100:73 volt a hazaiak javára.

Az idegenbeli meccsre való indulás előtt pénteken többen is pozitív vírustesztet végeztek a hamburgi csapatnál. A szombat reggeli további PCR-teszt aztán egy újabb fertőzött játékost mutatott ki, mindössze néhány órával a mérkőzés kezdete előtt. Mivel azonban a Tornyok rendelkezésére állt a szükséges nyolc játékos, a mérkőzés folytatódott.

ratiopharm Ulm – Niners Chemnitz 77:68 (40:27)

Az Ulm legjobbjai: Blossomgame (18), Jallow (15), Thornwell (12)
A legjobb dobók Chemnitzben: Weidemann (14), Mike (14), Lockett (14)
Nézők: nincs

Jobstairs Giessen 46ers – Hamburg Towers 100:73 (45:35)

A Giessen legjobb gólszerzői: Koch (24), McCullum (22), Omot (18), Fayne (10)
A Hamburg legjobb dobói: Brown (24), Homesley (19)