петък, май 3, 2024
HomeBasketballЧетвърта поредна победа за Улм - Олденбург губи с нов треньор

Четвърта поредна победа за Улм – Олденбург губи с нов треньор

Ratiopharm Улм е в много добро настроение в момента. В събота те постигнаха четвъртата си поредна победа. В същото време EWE Baskets от Олденбург не се справят по-добре, дори и с нов треньор. Giessen изненада срещу Хамбург.

Ulm затвърди мястото си в горната група на BBL. Домакините, които отново бяха без треньора Лакович, победиха Нинерс Кемниц със 77:68 (40:27) в събота вечер и вече са на трето място с 24 точки зад Telekom Baskets Bonn, които са с равен брой точки. Байерн Мюнхен (24:8) все още е на върха на таблицата.

За Улм това беше четвърта поредна победа. От друга страна, Хемниц трябва да остави домакините да си тръгнат и засега заема четвърто място с 22:12 точки.

Oldenburg: дебютът на Abaz се провали

Сезонът на

Oldenburg върви злощастно, като досега има само две победи, което означава последно място в таблицата. През седмицата EWE Baskets се разделиха с дългогодишния си треньор Младен Дриенчич, а на негово място застана бившият помощник треньор Ален Абаз. Но дори и при новия човек обратът не успява в началото, като в събота в Крайлсхайм е загубен с 86:97.

Домакините определиха посоката за победа още в първата четвърт, спечелвайки я с 31:17. Мерлинс пренесоха тази преднина през целия мач. Отборът от Олденбург вече има дванадесет поражения в 14 мача. Превключвателят трябва да бъде превключен бързо, ако искат да избегнат изпадане.

Gießen не дава шанс на Хамбург

В третия мач от BBL в събота Гисен надделя категорично над Хамбург, който е на път да се класира за плейофите, но преди мача трябваше да се справи с огромния спад на Корона. Със силна втора четвърт, в която домакините вкараха 20 точки и допуснаха само 9, 46-годишните поеха по пътя към победата. В крайна сметка резултатът беше категоричен – 100:73 за домакините.

Преди отпътуването за гостуващия мач няколко души са дали положителни проби за вируса в отбора на Хамбург в петък. Допълнителен PCR тест в събота сутринта разкрива още един заразен играч само няколко часа преди началото на мача. Въпреки това, тъй като „Кулите“ разполагаха с необходимите осем играчи, мачът продължи.

ratiopharm Ulm – Niners Chemnitz 77:68 (40:27)

Най-добрият реализатор за Улм: Blossomgame (18), Jallow (15), Thornwell (12)
Най-добри хвърлячи за Кемниц: Вайдеман (14), Майк (14), Локет (14)