csütörtök, május 2, 2024
HomeMotorsportsWSBK-teszt Jerezben: a Kawasaki Jonathan Rea nélkül a top 10-en kívülre került

WSBK-teszt Jerezben: a Kawasaki Jonathan Rea nélkül a top 10-en kívülre került

A Kawasaki intenzíven dolgozik a versenybeállításokon a jerezi Superbike-teszten – a köridőket tekintve csak a negyedik helyen állnak a korábbi bajnokok

A Kawasaki fokozatos hanyatlása folytatódik. A spanyolországi Jerezben megrendezett előszezoni teszten a három Kawasaki törzspilóta közül senki sem jutott be a top 10-be (lásd a tesztbeszámolót). Alex Lowes 1,180 másodperccel maradt le, és a tizenegyedik helyen végzett. Csapattársa, Axel Bassani a 15. helyen állt fel, 1,604 másodperccel lemaradva

Lowes a szerdai nyitófutamon a második leggyorsabb idővel lepett meg, de már jócskán lemaradt a szenzációs újonc Nicolo Bulega (Ducati) mögött, aki mindkét nap egyértelműen az élen állt a Circuito de Jerez – Angel Nieto pályán.

Alex Lowes szerdán gyomorrontás miatt csak 31 kört tudott megtenni, de csütörtökön már sokkal jobban érezte magát. „Csütörtökön jó munkanapunk volt. Használt gumikkal próbálunk javítani a motoron. Ez volt a fő célunk” – magyarázta a Kawasaki új csapatvezetője.

A Kawasaki feláldozza a kvalifikációs teljesítményét a jobb állandóságért

„A friss gumikon veszítettünk némi teljesítményből, de azt hiszem, ezt kell tennünk a motorunkkal, mert a kvalifikáción és a Superpole-ban mindig nagyon gyorsak voltunk. De versenytávon egy kicsit hiányzik” – elemezte Lowes.

„Hogy őszinte legyek, elég jól éreztem magam a második napon. Mivel a körülmények egyenletesek voltak, mindenki gyors volt. Az ember mindig jobb akar lenni, de miután az első nap beteg voltam, 82 kör tisztességes munka volt. Nagyon boldog vagyok” – összegezte az andalúziai tesztelés két napját Lowes.

Az első ütésváltás eredményei azt mutatják, hogy a Kawasaki Jonathan Rea nélkül messzebb van, mint tavaly. Rea a második helyen zárta a tesztet. A Yamaha R1-re való váltás a terveknek megfelelően halad

A Kawasaki új versenyzője, Axel Bassani elismeri a kezdeti előrelépést

Az új motoros Axel Bassani tovább dolgozik azon, hogy a Kawasaki ZX-10RR-hez igazítsa a vezetési stílusát. „Sok mindent kipróbáltunk, sokféle beállítási lehetőséget és különböző gumiválasztékot. Intenzíven dolgoztunk” – számolt be az olasz.

„Kezdjük megérteni, hogy min kell változtatnom, és hogyan kell megváltoztatnom a vezetési stílusomat. A második nap utolsó része jó volt. Sikerült előrelépnünk” – ismerte el Bassani a pozitívumokat. „Azt hiszem, jól dolgoztunk és jó tesztet teljesítettünk, most már sok adatunk van, amelyek segítenek majd abban, hogy Portimaóban javuljunk. „

A két gyári versenyző mellett Florian Marino tesztpilóta is teljesített néhány kört, és igyekezett segíteni a ZX-10RR fejlesztését. A tavalyi évhez képest a Kawasaki kissé módosította a motort, és kihasználta a szabályok új szabadságjogait. Ezt leszámítva nincsenek nagyobb újítások a Kawasakinál

A harmadik Kawasaki törzspilóta, Tito Rabat a Puccetti csapatból szintén nem tudott mesés időt autózni. A spanyol 2,291 másodperccel lassabban motorozott a Kawasaki által biztosított gyári géppel, mint az élen álló