csütörtök, május 2, 2024
HomeMotorsportsWSBK Misano FT3: Bautista borotvaélen Lecuona előtt, Öttl a top 3-ba viharzik!

WSBK Misano FT3: Bautista borotvaélen Lecuona előtt, Öttl a top 3-ba viharzik!

Ducati gyári pilóta Alvaro Bautista az FT3 legjobb idejét érte el – Honda csak 0.074 másodperccel maradt le – Philipp Öttl maga mögött hagyta Toprak Razgatlioglut és Jonathan Reát

A Ducati gyári pilótája, Alvaro Bautista szerezte meg a leggyorsabb időt a Superbike-világbajnokság harmadik szabadedzésén Misanóban. A leggyorsabb körével Bautista kiemelte a Ducati hazai versenyének favoritját. A Honda gyári versenyzője, Iker Lecuona és a GoEleven Ducati versenyzője, Philipp Öttl szintén erős volt szombat reggel. A Kawasaki gyári duó viszont küzdött.

A szombat reggeli körülmények ideálisak voltak. A napsütés és a 25°C-os levegő hőmérséklete mellett a 25 WSBK-pilóta a Superpole előtt utoljára tesztelhette a szupermotorjain végrehajtott módosításokat. Az aszfalt reggel 9:00-ra már 30°C fölé melegedett. Az FT3 első felében kevés javulás történt. Alvaro Bautista pénteki legjobbja (1:34.008 perc) 15 percig megdönthetetlen maradt.

Az FT3 második felének kezdetén Alvaro Bautista a hétvége első 1:33 perces idejét futotta. Az óra 1:33,790 percnél állt meg. Ekkor Bautista több mint 0,6 másodperccel volt gyorsabb üldözőinél. Egyre több versenyző ér el személyes legjobb időt.

Iker Lecuona a legjobb időt autózza a Hondával

Az

Honda versenyzője, Iker Lecuona tíz perccel a vége előtt a második helyre lépett előre az FT3-ban. A WSBK újonc mindössze 0,005 másodperccel maradt el honfitársa, Alvaro Bautista legjobb idejétől. Philipp Öttl szintén 1:33-as időt futott, és feljött a harmadik helyre. A világbajnok Toprak Razgatlioglu (Yamaha) ekkor még nem volt a top 10-ben.

Alvaro Bautista nem szorult ki az FT3 első helyéről. A spanyol az utolsó körben 1:33.721 percre javított, és az utolsó szabadedzésen az élen végzett. A Honda versenyzője, Iker Lecuona lett a második, 0.074 másodperccel lemaradva.

Philipp Öttl maga mögött hagyja Toprak Razgatlioglut és Jonathan Reát

Philipp Öttl mindössze 0,250 másodperccel maradt el a leggyorsabb időtől. A német így a harmadik helyen végzett az FT3-ban, maga mögött hagyva számos nagy nevet. A világbajnok Toprak Razgatlioglu a negyedik helyre javított az utolsó szakaszban. A helyi hős Axel Bassani (Motocorsa-Ducati) zárta az első 5 helyezettet.

Mindössze hét versenyző nem tudott javítani az FT3-ban. Ezek közül kettő a két gyári Kawasaki volt. Jonathan Rea csak a hatodik helyen végzett az FT3-ban. Kawasaki csapattársa, Alex Lowes a 13. helyen végzett.

A legjobb BMW a tizedik helyen végzett. Scott Redding minimálisan gyorsabb volt a Bonovo BMW versenyzőjénél, Loris Baznál, aki a tizenegyedik helyen végzett. Eugene Laverty a 18. helyen ért célba az FT3-on, a helyettesítő Ilja Mihalcsik több mint három másodperccel hátrébb, a 24. és utolsó előtti helyen végzett.