kedd, április 30, 2024
HomeMotorsportsWSBK Donington Superpole: Kawasaki duó az élen, Philipp Öttl büntetést kapott

WSBK Donington Superpole: Kawasaki duó az élen, Philipp Öttl büntetést kapott

A Kawasaki versenyzője, Jonathan Rea szerezte meg a pole-t hazai versenyén – a világbajnokságot vezető Alvaro Bautista csak a második sorban rajtol – Philipp Öttl büntetést kapott

Jonathan Rea szerezte meg a legjobb időt a Superpole-ban a Superbike-világbajnokság doningtoni futamán (lásd az eredményt). A Kawasaki gyári versenyzője 1:26.230 perc alatt új körrekordot állított fel. A Kawasaki csapattársa, Alex Lowes és a Yamaha gyári versenyzője, Toprak Razgatlioglu egészítette ki az első sort.

A Superpole előtt Garrett Gerloff (GRT-Yamaha) FT3-as legjobb ideje volt a hétvége leggyorsabb köre. Az amerikai amerikai 1:26.877-es körével az összetett tabella élére lépett szombat délelőtt. Az FT3-hoz képest sokkal melegebb volt a Superpole-ban.

Loris Baz (Bonovo-BMW) az FT3 második legjobb idejével utalt a lehetőségekre, de a Superpole nem a tervek szerint indult. A francia már az első próbálkozásánál bukott az 1-es kanyarban, és a sérült BMW M1000RR-t visszavitte a boxba.

A szerelők teljes erőbedobással dolgoztak, hogy a kerékpár újra indulásra kész legyen. Végül Baz még egy kört tudott teljesíteni, és a 14. helyen fejezte be a Superpole-t

Scott Redding Jonathan Rea útmutatását használja

Jonathan Rea a Superpole kezdetén népszerű volt. A BMW versenyzője, Scott Redding a 65-ös számú Kawasakit használta iránymutatónak. Rea 1:26.687-es idejével átvette az első helyet Redding előtt, aki ideális helyzetben volt a gyors körhöz. Alvaro Bautista (Ducati) az első kísérlet után harmadik volt Toprak Razgatlioglu és Alex Lowes előtt.

A második kísérletén Scott Redding ismét Jonathan Rea Kawasakiját használta útmutatóként. Rea 1:26.230-as új körrekordot állított fel. Redding is javított, de nem sokkal később Alex Lowes és Toprak Razgatlioglu alulmaradt, és visszacsúszott a negyedik helyre.

Nincs Ducati a rajtrács első sorában

Az

WM listavezető Alvaro Bautista nem tudott harcolni a rajtrács első soráért. A Ducati versenyzője az ötödik helyen fejezte be a Superpole-t. Ducati csapattársa, Michael Rinaldi a hatodik helyen zárja a második sort.

FT3 vezető Garrett Gerloff nem tudott tökéletes kört összehozni a Superpole-ban, és az SCQ gumikon lassabb volt, mint az FT3-ban. Az amerikai versenyző a nyolcadik helyen végzett a Honda versenyző Iker Lecuona mögött, és a harmadik sorban áll a Yamaha márkatársával, Andrea Locatellivel.

Három pozíciót vesztettünk: Philipp Öttl rajtbüntetést kap

Philipp Öttl (GoEleven-Ducati) a tizenegyedik helyen végzett a szuperpole-ban, 1,256 másodperces hátránnyal. Öttl már a Superpole előtt büntetést kapott, amiért pénteken akadályozott néhány versenyzőt azzal, hogy lassan hajtott a versenyvonalon. Öttl három pozíciót kap, és az első futamot a 14. helyről kell kezdenie.

A vadkártyán induló Tarran Mackenzie (Yamaha) a 13. pozícióval erős benyomást keltett. A 2021-es BSB bajnoka jelentősen gyorsabb volt, mint a szintén wildcarddal induló Peter Hickman (FHO-BMW), aki a 22. helyen zárta a Superpole-t.