вторник, април 30, 2024
HomeMotorsportsWSBK Донингтън Суперпол: дуото на Kawasaki начело, Филип Йотл получава наказание

Кавазаки Джонатан Риа заема полпозишън в домашното си състезание – Лидерът в световния шампионат Алваро Баутиста е само на втора редица на стартовата решетка – Филип Йотл получава наказание

Джонатан Риа постигна най-бързо време в Суперпол на Световния шампионат по Супербайк в Донингтън (вижте резултата). Заводският пилот на Kawasaki постави нов рекорд за обиколка – 1:26.230 минути. Съотборникът на Kawasaki Алекс Лоус и заводският пилот на Yamaha Топрак Разгатлиоглу допълниха първа редица.

Преди Суперпол най-доброто време на Гарет Герлоф (GRT-Yamaha) FT3 беше най-бързата обиколка за уикенда. Американецът се изкачи на върха в комбинираното класиране в събота сутринта с обиколка за 1:26.877 мин. В сравнение с FT3 в Superpole беше много по-топло.

Лорис Баз (Bonovo-BMW) загатна за потенциала си с второто най-бързо време във FT3, но Суперполът не започна по план. Французинът катастрофира на завой 1 още при първия си опит и върна повреденото си BMW M1000RR в бокса.

Механиците работиха на пълни обороти, за да подготвят мотоциклета отново за работа. В крайна сметка Баз успя да завърши още една обиколка и завърши Суперпол на 14-о място

Скот Рединг използва Джонатан Реа за напътствия

Джонатан Реа беше популярен в началото на Суперпол. Състезателят на BMW Скот Рединг използва за ориентир Kawasaki с номер 65. С време 1:26.687 Реа зае първата позиция пред Рединг, който беше в идеална позиция за бърза обиколка. Алваро Баутиста (Ducati) бе трети след първия опит, пред Топрак Разгатлиоглу и Алекс Лоус.

При втория си опит Скот Рединг отново използва Kawasaki-то на Джонатан Риа като водач. Реа постави нов рекорд за обиколка – 1:26.230. Рединг също се подобри, но малко по-късно бе подминат от Алекс Лоус и Топрак Разгатлиоглу и се смъкна до четвърта позиция.

Няма Ducati на първа редица на стартовата решетка

Лидерът на

WM Алваро Баутиста не успя да се пребори за първа редица на стартовата решетка. Състезателят на Ducati завърши Суперпол на пета позиция. Съотборникът му в Ducati Майкъл Риналди завърши втората редица на стартовата решетка на шесто място.

FT3 Лидерът Гарет Герлоф не успя да направи перфектна обиколка в Суперпол и беше по-бавен с гумите SCQ, отколкото в FT3. Американският пилот завърши осми след състезателя на Honda Икер Лекуона и е в трета редица с колегата си от Yamaha Андреа Локатели.

Три позиции надолу: Филип Йотл получава наказание на мрежата

Филип Йотл (GoEleven-Ducati) завърши Суперпол на единадесета позиция, с изоставане от 1,256 секунди. Още преди Суперпол Отел получи наказание за това, че е попречил на някои състезатели в петък, като е карал бавно по състезателната линия. Öttl е наказан с три позиции и трябва да стартира в първото състезание от позиция 14.

Стартиралият с уайлдкард Таран Макензи (Yamaha) направи силно впечатление с 13-а позиция. Шампионът на BSB за 2021 г. беше значително по-бърз от Питър Хикман (FHO-BMW), който също се състезава с „уайлд кард“ и завърши Суперпол на 22-ра позиция.