péntek, május 3, 2024
HomeMotorsportsWSBK Assen (Sprint): Ducati kettős győzelem, Toprak Razgatlioglu megelőzi!

WSBK Assen (Sprint): Ducati kettős győzelem, Toprak Razgatlioglu megelőzi!

Alvaro Bautista nyerte a Superpole futamot a Superbike-világbajnokság asseni versenyén – a BMW versenyzője, Toprak Razgatlioglu a prolemenekkel küzd, és megelőzik

A Ducati gyári versenyzője, Alvaro Bautista nyerte a Superpole futamot az asseni Superbike világbajnokságon. A világbajnok egy nehéz rajt után lenyűgöző felzárkózási versenyt mutatott be, és egyértelműen győzött csapattársa, Nicolo Bulega előtt. A dobogót a Kawasaki versenyzője, Alex Lowes

egészítette ki.

Jonathan Rea (Yamaha) a pole pozícióból kezdte a sprintversenyt. A rajtrács első sorát Nicolo Bulega (Ducati) és Toprak Razgatlioglu (BMW) egészítette ki. Alvaro Bautista (Ducati) a harmadik sorból, a P7-ről volt kénytelen nekivágni a Superpole futamnak.

A hőmérséklet a rajtnál télies 7°C volt. Az aszfalt vasárnap reggelre 13°C-ra melegedett. A szombati futammal ellentétben a pálya teljesen száraz volt. Minden versenyző az SCQ hátsó gumiabroncsot használta

Nicolo Bulega elhúz a rajt után

Nicolo Bulega a rajtnál az élre rohamozott. Toprak Razgatlioglu a második helyre lépett előre. A pole pozíciót megszerző Jonathan Rea visszacsúszott a harmadik helyre, de néhány kanyar után megelőzte Razgatlioglut. Az első kör nagy vesztese a világbajnok Alvaro Bautista volt, aki egy hiba után a P8-ra esett vissza.

Nicolo Bulega a verseny elején kissé elhúzott az élen. Jonathan Rea nem tudta tartani a tempót. Toprak Razgatlioglu a második körben megelőzte őt, de aztán hibázott, és két pozíciót veszített. Jonathan Rea mellett Alex Lowes is megelőzte őt. Nicolo Bulega kihasználta az üldözők káoszát, és tovább húzott

Toprak Razgatlioglu néhány kör után megelőzte

Három kör után Bulega 1,6 másodperccel állt az élen. Razgatlioglu megelőzte Lowest, és megpróbálta megelőzni Reát is. De ez a terv nem jött össze. Razgatlioglut ismét megtámadta Lowes, aki feljött a P3-ra. Nem sokkal később Remy Gardner (GRT Yamaha) is megelőzte őt, így Razgatlioglu már csak az ötödik volt.

Razgatlioglu körideje összeomlott. A török versenyző BMW M1000RR-ével nyilvánvalóan valami probléma volt. Bautista hátulról felzárkózott és féltávnál megelőzte. Razgatlioglu számára a dolgok még rosszabbra fordultak. Sam Lowes (Marc-VDS-Ducati) nyomást gyakorolt. Razgatlioglu volt a leglassabb versenyző a top 10-ben, és további pozíciókat veszített

Alvaro Bautista végigviharzik a mezőnyön és megszerezte a győzelmet

Bulega irányította a tempót az élen. Mögötte a hetedik körben elszabadultak a dolgok, Bautista néhány kanyaron belül megelőzte Alex Lowest és Jonathan Reát. Ezzel a két gyári Ducatis került az élre. Bulega előnye azonban már több mint három másodperc volt.

Bautista fokozta a tempót és nagy léptekkel közeledett Bulegához. Két körrel a verseny vége előtt Bulega előnye már csak 1,2 másodperc volt. Bulega 1’34-es középmezőnyben autózott, míg a top 10 többi tagja csak 1’36-os időt autózott.

A világbajnok az utolsó előtti körben átvette a vezetést, és a szezon második győzelmére hajtott. Ezzel Bautista a bajnoki tabella élére lépett. Bulega tompa fegyverekkel küzdött, és hamar elvesztette a kapcsolatot csapattársával. A P2-vel az újonc fontos pontokat szerzett a bajnokságban

Alex Lowes dobogós helyezést szerzett a Kawasakinak

A két gyári Ducatis mögött ádáz küzdelem folyt a dobogó utolsó helyéért. Remy Gardner párharcot vívott Alex Lowes-szal és Jonathan Reával. Lowes az utolsó sikánban egy manőverrel biztosította be a harmadik helyet. Gardnernek még várnia kell első top háromas eredményére a Superbike-világbajnokságban.

Jonathan Rea a szezonban először végzett az első ötben, de az ötödik helyen csak a második legjobb Yamaha-pilóta volt. Csapattársa, Andrea Locatelli a P6 helyre került. Sam Lowes a hetedik helyen fejezte be a sprintet

Csalódást keltő eredmény Toprak Razgatlioglu számára

A helyi hős Michael van der Mark (BMW) a záró szakaszon győzött csapattársa, Toprak Razgatlioglu előtt. Razgatlioglu a P9-cel csak egy sovány pontot szerzett, így a második főfutamot a harmadik sorból kell kezdenie.

Ez komoly visszaesés a korábbi világbajnok számára, aki vasárnap első asseni győzelmét célozta meg. A futam után a tankburkolatot eltávolították. A BMW szerelői keresték a problémák okát

Scott Redding (Bonovo-BMW) üres kézzel jött el a sprintben. A korábbi világbajnoki második helyezett a tizedik helyen fejezte be a sprintet csapattársa, Garrett Gerloff előtt. Dominique Aegerter (GRT-Yamaha), aki a 14. helyen végzett, és Philipp Öttl (GMT94-Yamaha), aki a 19. helyen végzett, szintén pont nélkül maradt. Nicholas Spinelli (Barni-Ducati), az első futam szenzációs győztese a 18. helyen végzett