csütörtök, május 2, 2024
HomeMotorsportsWSBK Assen FT3: Philipp Öttl a top 3-ban a Superpole előtt!

WSBK Assen FT3: Philipp Öttl a top 3-ban a Superpole előtt!

Superbike-újonc Philipp Öttl a harmadik szabadedzésen a harmadik helyen – Toprak Razgatlioglu a leggyorsabb – gyári Ducati műszaki hibával

Philipp Öttl (GoEleven-Ducati) erős teljesítményt nyújtott a Superbike-világbajnokság harmadik szabadedzésén Assenben. A német a Superpole előtti utolsó edzésen a harmadik legjobb időt érte el, mindössze 0,352 másodperccel lemaradva (lásd FT3 eredmény)

A körülmények hasonlóak voltak a péntekihez. A levegő hőmérséklete 12 °C volt, az aszfalt pedig 16 °C-ra melegedett. Hűvös szél fújt az asseni TT Circuit-en. Pénteken a Ducati versenyzője, Alvaro Bautista volt a leggyorsabb 1’34.382-es körével.

A világbajnok Toprak Razgatlioglu (Yamaha) érte el a leggyorsabb időt az FT3-ban, és 1:34.540-es körével vezette a pontszerző versenyt. Szintén erősen motorozott a Honda gyári versenyzője, Iker Lecuona, aki 0.206 másodperces hátránnyal követte őt a második helyen.

Az FT3 azonban nem ment teljesen simán a spanyol WSBK újonc számára. A 9-es kanyarban Lecuona átcsúszott az első kerékkel a kavicságy felé. A korábbi MotoGP-pilóta nem sérült meg, de a Fireblade többször is felborult. Lecuona már pénteken összeomlott és piros zászlókat okozott.

A

WM listavezető Alvaro Bautista (Ducati) a negyedik helyen végzett az FT3-as futamon. Ducati csapattársa, Michael Rinaldi szintén erősnek tűnt, de az edzést korán be kellett fejeznie. A 21-es rajtszámú gyári Ducati füstölt. Rinaldi a kavicságyban parkolta le a motort, így csak hat kört tudott teljesíteni.

Az

BMW versenyzője, Eugene Laverty az FT3-ban tudott újra harcba szállni. A péntek reggeli baleset után (ami megtörtént) Laverty kilenc körrel beérte, és 4.193 másodperces hátrányban volt.