hétfő, április 29, 2024
HomeBundesligaWirtz: A kalapdobás premierje után a Bayern elleni finom tipp

Wirtz: A kalapdobás premierje után a Bayern elleni finom tipp

Három góljával a Werder Bremen elleni 5:0-s győzelem alkalmával Florian Wirtz szolgáltatta a Leverkusen bajnoki címének sportszerű csúcspontját. Az ezt követő bajnoki partin a nemzetközi válogatott játékos ezt egy, az FC Bayernt érintő hegyes pofonnal követte

Florian Wirtz nem a nagy szavak embere. Amilyen extrovertált a 20 éves játékos a futballpályán, ugyanolyan visszafogott, amikor a mikrofon elé kell lépnie. Amikor Wirtz megszólal, nem várható tűzijáték – ellentétben a 90 perccel.

Amikor azonban vasárnap este 20.41-kor a csapat kilépett a páholyuk erkélyére, hogy a Werder Bremen elleni 5-0-s győzelem után megünnepeljék a Bayer 04 első német bajnoki címét, a német válogatott játékos gondoskodott az üvöltés és az éneklés csúcspontjáról.

Miután a profik, akik több mint egy órával a meccs vége után mutatkoztak be az arénában várakozó szurkolóiknak, a lelátón sorra lefejelték a pezsgősüvegeket, és nem csak a csapatkapitány Lukas Hradecky hangja rezzent meg láthatóan, amikor a „Humba” táncba kezdett, Wirtz következett. És szépített a detronizált müncheni rekordbajnok ellen.

Wirtz kezdete a mikrofon mellett szinte unalmas volt. Mindent elmondtak már az előttem szólók, magyarázta óvatosan, majd hozzátette: „Most súgtak nekem egy dalt, amit még nem ismertek”. Majd a Bayer kreatív igazgatója elénekelte: „Németország legjobb csapata. Németország legjobb csapata. Németország legjobb csapata, SVB!”

Wirtz „új” dala természetesen egyértelmű utalás volt a Münchens große Liebe című müncheni szurkolói dalra. Német futballbajnokok, FCB”. A Werkself szurkolói azonnal csatlakoztak. Finom pengés húzás volt, amely a BVB-szurkolók 2012-es DFB-kupa-döntőre emlékeztetett, amikor a dortmundi drukkerek egy népszerű müncheni csatakiáltást vették elő, és azt énekelték: „Egy lövés, nincs gól – Bayern!”

a mérkőzés záró szakaszában, amelyet a BVB 5:2-re megnyert.

Ez volt Wirtz második csúcspontja az este folyamán. Korábban a második 45 percben, miután a szünetben beállt, hibátlanul összehozott egy kalapácsütést, amivel 2:0-ról 5:0-ra növelte az eredményt. A Bayer-szurkolók rövid időre megrohamozták a pályát bajnoki őrületben, miután a 83. percben 4-0-ra alakította az állást, majd végül megrohamozták a pályát, miután a 90. percben 5-0-ra alakította az eredményt.

Megszállt a pálya, miután a 90. percben 5-0-ra alakította az állást.

Természetes tekintély: Wirtz legalább valamelyest megfékezi a szurkolók pályaostromát

A 4:0 után nyilvánvalóvá vált Wirtz természetes tekintélye. A mindössze 1,77 méter magas és 71 kilogrammos szakember a jobb oldali sarokzászló közelében kitárt karokkal és lefelé néző tenyérrel az eufórikus szurkolók felé tett gesztusával legalább valamelyest megfékezte a tombolást. Csak az 5:0 után még ő is tehetetlen volt, és belefulladt az éljenző tömegbe.

Kalapos trükkje egyébként kettős premier volt a 20 éves játékosnak. Kilenc tizenegyes góljával megszerezte első tripláját profiként. Ez volt egyben az első alkalom – nehéz elhinni -, hogy a kivételes futballista egynél több gólt szerzett egy mérkőzésen a Bundesligában. A kalapácsütése volt a hab a Bayer bajnoki tortáján. Az ő énekesi teljesítménye volt a hab a tortán