събота, април 27, 2024
HomeNBA27-те точки на Вагнер не помагат: Дюрант изведе Финикс до победа над...

27-те точки на Вагнер не помагат: Дюрант изведе Финикс до победа над Орландо

Братята световни шампиони Франц и Мориц Вагнер загубиха с Орландо във Финикс, защото Кевин Дюрант винаги имаше отговор

Не добър старт на новата година за Орландо Меджик и братята Вагнер: Отборът от Флорида допусна поражение със 107:112 (58:67) от Финикс Сънс, но все пак остава на пето място в Западната конференция.

Франц Вагнер вкара вторите по резултатност точки за Орландо в новогодишната нощ (местно време) – 27, а Паоло Банчеро вкара една повече. Мориц Вагнер отбеляза пет точки. Това не беше достатъчно за победа.

Орландо изоставаше в големи периоди от мача, но си проби път до 87:89 в третата четвърт благодарение на Паоло Банчеро, който добави дванадесет точки при 5 от 7 стрелби. Когато Гари Харис вкара дълга тройка в началото на четвъртата четвърт, Орландо отново поведе за първи път от началото на първата четвърт, но „Меджик“ не успяха да я задържат.

Beal: „Улесняваме се един друг „

Всъщност Уагнър и компания изкараха около пет минути без да отбележат точка, а Слънцата, подхранвани от Дюрант, отново дръпнаха със 17:6. Суперзвездата, който вкара 12 от 21 стрелби, отново беше най-добрият реализатор на терена с 31 точки, пет борби и пет асистенции.

Брадли Бийл, който пропусна дълго време заради контузии в гърба и глезена, обаче също вкара десет от 13 стрелби от игра и в крайна сметка отбеляза убедителните 25 точки. Девин Букър, третият от звездното трио на „слънцата“, които играха заедно едва за четвърти път през този сезон, отбеляза 21 точки. „Ние сме много добри – каза Бил. „Улесняваме се един друг.“

Орландо остава на четвърто място в Източната конференция и по този начин в местата, даващи право на участие в плейофите, докато Финикс се подобри до осмо място на Запад с успеха.

Бостън: номер единадесет от дванадесет

Бостън Селтикс остават мерило за всичко на Изток, като отпразнуваха единадесетата си победа в последните си дванадесет мача с 134:101 при визитата си на Сан Антонио Спърс.