péntek, április 26, 2024
HomeEsportsVB 2022: Európa-bajnokok a negyeddöntőben buknak el

VB 2022: Európa-bajnokok a negyeddöntőben buknak el

Egy hét pihenő nem volt elég idő az Európa-bajnok Rogue számára, hogy választ találjon a katasztrofális első fordulóra. A csapat a LoL Worlds negyeddöntőjében is alulmaradt és kiesett. Az áttekintés:

„Borzalmas nézni” – mondta Sam ‘Kobe’ Hartman-Kenzler a második mérkőzésen, tömören összefoglalva az eseményeket. Az Európa-bajnok Rogue a League of Legends világbajnokság negyeddöntőjében esett ki. Nem stílusosan és nem nagy durranással, hanem durranásokkal és trombitákkal. 0:3 a mérkőzések után, a csapat kikapott a kínai bajnok és címvédő Jingdong Gaming (JDG) ellen. Rogue így kiesett a versenyből, de legalább Európa 3. helyét megszilárdította a régió szerint.

Rogue „A legjobb a többi közül „

Méltánytalan lenne azt mondani, hogy Rogue nem látott egy öltést sem, és nem volt esélye. Bármennyire is katasztrofális volt a JDG elleni sorozat, mindig voltak rövid pillanatok, amikor az európaiak felbukkantak. Közvetlenül a koreaiak és a kínaiak mögött helyezkednek el: Jobbak, mint a világ többi része, az ázsiai csapatok ellen nincs esélyük.

A negyeddöntő zökkenőmentesen folytatódott a második fordulóból, amely 1-3-ra végződött az európai csapat számára. Azt írtuk, hogy a Rogue választ fog találni a saját toplanerük, az ‘Odoamne’ elleni számos támadásra.

Eddig bejött, az Európa-bajnokok elszánt tervekkel érkeztek a legjobb öt közé. Már az első meccsen JDG az öt eltiltásból hármat arra költött, hogy ‘Odoamne’ minél kevesebb bajnokot hagyjon. Mosolyogva fogadta a támadást, és ellopta ellenfelei elől a „Renektont”. Az első kör hőse a 2. és 3. játékban még a hírhedt „Maokai”-ját is megkapta, ami segített, de a hatás elszállt JDG jobb képességei és játéktudása miatt.

Az európai botlane két meccsen keresztül „Lucian”-ra és „Nami”-ra támaszkodott, és összeomlott. Különösen a szurkoló „Trymbi”, aki az első fordulóban még a duóban tündökölt, újra és újra egyedül vagy túlságosan elöl kapták el. Emellett többször is a homokba fújta az ügyességi lövéseit.

A Rogue végül nem a játéktudásuk, az akaratuk vagy a szerencséjük miatt bukott el: az egyéni teljesítmények voltak azok, amelyek nem érték el az ázsiaiak szintjét. Az európaiak különböző hibákat követtek el, amelyeket egy kínai csapat mindig gyorsan és hidegvérrel büntet.

Rogue csak a „legkisebb csuklást” okozza az ellenfélben

29, 29 és 33 perc is elég volt a JDG-nek a győzelemhez, egyetlen igazi előnye sem volt a Rogue-nak. Bár a 2. meccsen volt egy fellángolás, amit ‘Kobe’ a meccs után így kommentált: „a legkisebb zökkenő JDG számára, csak egy ‘gyorsulási zökkenő'”.

A Rogue a 3. játékban minden elkészített tervét a ringbe dobta, az összes bajnokot azonnal bejelentkezett, és ‘Soraka’ és ‘LeBlanc’ révén legalábbis vélt előnyökre tett szert. Az aranyat tekintve azonban a kínaiak a 10. perctől kezdve a különböző vereségek ellenére mindig előnyben maradtak vagy egyenlítettek.

Egyetlen fénypont lehetett, hogy JDG AD hordozója, a ‘Hope’ azt mondta az interjúban, hogy ma is különösen jó hangulatban voltak.

Az elődöntőben a címvédő a ‘Faker’s T1 vagy a saját bajnokságuk negyedik helyezettje, a Royal Never Give Up lesz az ellenfele.

A negyeddöntők vasárnapig tartanak, a mérkőzéseket minden este a New York-i Madison Square Gardenben játsszák. A versenyt mindig német idő szerint 23 órától közvetítik. Ma este a T1 és az RNG közötti mérkőzés van napirenden.