четвъртък, март 28, 2024
HomeEsportsСветовно първенство 2022: Европейските шампиони отпадат на четвъртфиналите

Световно първенство 2022: Европейските шампиони отпадат на четвъртфиналите

Една седмица почивка не беше достатъчна за европейските шампиони Роуг да намерят отговор на катастрофалния първи кръг. Отборът беше победен и на четвъртфиналите на LoL Worlds и отпадна. Преглед:

„Ужасно е да се гледа“, каза по време на втората игра лечителят Сам „Коби“ Хартман-Кенцлер, като обобщи накратко събитията. Европейските шампиони Rogue отпаднаха на четвъртфиналите на Световния шампионат по League of Legends. Не в стил или с гръм и трясък, а с гръм и трясък. 0:3 след геймовете, отборът загуби от китайския шампион и фаворит за титлата Jingdong Gaming (JDG). По този начин Rogue отпадна от турнира, но поне затвърди третото място на Европа по региони.

Rogue „Най-добрият от останалите „

Не би било справедливо да се каже, че Роуг не е видял нито един шев и не е имал шансове. Колкото и катастрофална да беше серията срещу JDG, винаги имаше кратки моменти, в които европейците се появяваха. Те се намират точно след корейците и китайците: По-добри от останалата част на света, без шанс срещу азиатските отбори.

Четвъртфиналите продължиха безпроблемно от втория кръг, който премина при резултат 1-3 за европейския отбор. Писахме, че Rogue ще намери отговор на многобройните атаки срещу собствения им топланер „Odoamne“.

Досега това работеше, европейските шампиони влязоха в мача между петте отбора с решителни планове. Още в първата игра JDG използва три от петте забрани, за да остави на „Odoamne“ възможно най-малко шампиони. Усмихвайки се, той прие атаката и открадна „Ренектон“ от опонентите си. Героят от първия кръг дори получи прословутия си „Маокай“ в геймовете 2 и 3, който помогна, но ефектът му се изпари заради по-добрите умения и познания за играта на JDG.

В продължение на две игри европейският ботлейн разчиташе на „Lucian“ и „Nami“ и падна с гръм и трясък. Особено привърженикът на „Trymbi“, който все още блестеше в дуото в първия кръг, отново и отново беше хващан сам или твърде далеч напред. Освен това той многократно изпускаше ударите си в пясъка.

В крайна сметка Rogue не се провали заради разбирането си за играта, волята си или късмета си: индивидуалните изпълнения не достигнаха нивото на азиатците. Европейците допуснаха различни грешки, които китайският отбор винаги наказва бързо и хладнокръвно.

Rogue предизвиква само „най-малкото хълцане“ в противника

29, 29 и 33 минути бяха достатъчни за победата на JDG, без нито една реална преднина за Rogue. Въпреки че в Игра 2 имаше избухване, което заклинателят „Kobe“ коментира след мача с думите „най-малката засечка за JDG, просто „скоростен удар“.

Rogue хвърли всички планове на ринга в Игра 3, като веднага регистрира всички шампиони и също така получи поне видими предимства със „Soraka“ и „LeBlanc“. По отношение на златото обаче китайците винаги оставаха напред или завършваха наравно от 10-та минута нататък, въпреки различните поражения в играта.

Един светъл лъч може би е, че AD на JDG носи „Надежда“, която каза в интервюто, че те също са били в особено добро настроение днес.

На полуфиналите фаворитите за титлата ще се изправят срещу „Faker’s T1“ или срещу четвъртия отбор в собствената си лига – „Royal Never Give Up“.

Четвъртфиналите ще продължат до неделя, като мачовете ще се играят всяка вечер в „Медисън Скуеър Гардън“ в Ню Йорк. Турнирът се излъчва винаги от 23:00 ч. немско време. Тази вечер на дневен ред е мачът между T1 и RNG.