kedd, május 7, 2024
HomeSerie AÜzenetek, Patricio, kerítések: A Lazio és a Roma mérges lehet

Üzenetek, Patricio, kerítések: A Lazio és a Roma mérges lehet

A 159. Derby della Capitale a Serie A történetében nem fog feledésbe merülni. Nagyon kevés volt az izgalom. Mégis mindkét klub bosszankodhatott utána, mert elméletileg mind a Lazio, mind a Roma számára többet lehetett volna

A 0:0, más szóval. A Roma futballja nem csinált reklámot vasárnap este. Az Európa Liga-döntős Roma és az Európa-bajnoki második helyezett és Bajnokok Ligája-résztvevő Lazio nem sok mindent ért el a Serie A 159. városi derbijén.

Néhány sárga lapon (hét), a Lazio edzőjének, Maurizio Sarrinak egy figyelmeztetésén és az első 45 perc végén egy nagy verekedést is magában foglaló, kiélezett találkozón kívül ebből a della Capitale derbiből hiányzott minden

íze is.

Luis Alberto két gólt lőtt

Miért a lármás szurkolók a régi Olimpicóban gyakran csak csereként beállt ütközéseket, vegyes labdákat és kevés befejezett akciót láthattak. Azért is, mert a védelem mindkét oldalon jól tette a dolgát, hogy nem sok mindent engedett át a palánkjain.

A Roma hátsó alakzata azonban kapott néhány gólt, és az első 45 percben háromszor is vereséget szenvedett. De Luis Alberto egy remek lövéssel közvetlenül a kapu mellé (25.), Romagnoli egy erős fejessel, amit Rui Patricio bravúrral hárított (28.) és Luis Alberto ismét egy elkapkodott befejezéssel kiváló helyzetből (44.) nem tudta a hálóba juttatni a labdát.

Dybala és társai hoppon maradtak

Egy sima derbi végén 0-0-s döntetlen lett az eredmény, amiből egyik csapat sem tudott sokat kihozni. A Roma a tabella 7. helyén ragadt, a listavezető Lazio mögött a középmezőnyben