szombat, május 4, 2024
HomeTennisUS Open: Sabalenka ujjong - még a meccs vége előtt

US Open: Sabalenka ujjong – még a meccs vége előtt

Kuriózumjelenet a US Openen: Aryna Sabalenka már a harmadik szettben elkezdett szurkolni – pedig még nem is volt vége a meccsnek.

A favorit Aryna Sabalenka megakadályozta az amerikai döntőt a US Openen. Az elődöntőben a helyi hőst, Madison Keys-t győzte le három szettben. A döntőig vezető út azonban meglehetősen göröngyös volt a 25 éves fehérorosz számára. Egy elrontott első szett után, amelyet 0:6-ra elveszített, visszatalált a meccsbe, és a második szettet tiebreakben 7:6-ra nyerte. A harmadik szett is tiebreakre ment – és ott egy különös jelenet játszódott le.

„Ez őrület volt „

Sabalenka 7:3-ra hozta a pontot, majd eldobta az ütőt és az arca elé tette a kezét. Enyhe éljenzés tört ki a nézőtéren, Sabalenka pedig a páholya felé sétált. Edzői azonban csak a pályára mutattak, és jelezték neki, hogy még nincs vége a meccsnek. „Azt hittem, hétig fogunk játszani. Ez őrület volt. Amikor benéztem a boxba, a csapatom azt mondta, hogy tízig tart” – magyarázta a kis bakit a mérkőzés után.

Háttér: Általában a tiebreaket hét győztes ponttal játsszák. A döntő szettben, az úgynevezett „match tiebreak”-ben azonban egy játékosnak tíz pontra van szüksége ahhoz, hogy a szettet és így a mérkőzést is eldöntse a javára. Ez a részlet egy pillanatra kieshetett Sabalenka fejéből. Korai ujjongása azonban nem járt következményekkel. Végül 10:5 lett Sabalenka javára, és a fehérorosz valóban ünnepelhette a döntőbe jutást. „Örülök, hogy sikerült kihúznom” – mondta Sabalenka megkönnyebbülten a mérkőzés után.

Most a fehéroroszra vár a következő nehéz feladat. A döntőben az amerikai fiatal sztárral, Coco Gaufffal találkozik, aki a második elődöntőben Karolína Muchovát győzte le. Ezen a mérkőzésen is meglepő jelenetek játszódtak le. A mérkőzést egy környezetvédelmi tiltakozás miatt hosszú időre félbe kellett szakítani

Azért most mindkét játékosnak minden eshetőségre fel kell készülnie a döntőben. Hogy ki nyeri a US Opent, az szombaton derül ki. Sabalenka azonban már most egy sikert ünnepelhetett. Miután a világelső Iga Świątek Iga Świątek kiesett a legjobb 16 között, már most biztos, hogy hétfőtől Sabalenka lesz az új első számú játékos.