péntek, május 3, 2024
HomePremier LeagueTovább csúszik a Man City: az Aston Villa demizsonizálja a triplagyőzteseket

Tovább csúszik a Man City: az Aston Villa demizsonizálja a triplagyőzteseket

Manchester City a vizet tapossa. Az Aston Villa elleni üldözőpárharcban a bajnok az utóbbi időben megszokott módon számos gyengeséget mutatott, különösen támadásban tűnt túl veszélytelennek, sőt, az 1-0-s vereség után a tabellán is engednie kellett, hogy a Villa megelőzze őket. A ManCity már csak negyedik

Az Aston Villa és a Manchester City szerdán 160. alkalommal találkozott egymással. Különösen az Égszínkékek számára, akik az utolsó négy meccsükből csak egyet nyertek, volt fontos meccs az üldözői párharc. Pep Guardiola edző a Tottenham Hotspur elleni 3-3-as döntetlen érzelmi hullámvasútja után két változtatást hajtott végre: Rodri (sárga lapos eltiltás) és Doku (nincs a keretben) helyett Stones és Lewis került be.

A villalakók is döntetlent értek el a közelmúltban, de a Bournemouthban elért 2-2-es döntetlen egyben az ötödik veretlenül megvívott versenymérkőzésük volt egymás után (4-1-0). Nem meglepő, hogy Unai Emery edző kevés okot látott arra, hogy változtasson, egyedül Kamara kezdett Zaniolo (kispad) helyett.

Emery terve működik

A legutóbbi tizenkét tétmérkőzéséből csak egyet veszített el a Villa, így széles mellel fogadták a bajnokot – és gyorsan megmutatták, hogy a Cityvel is felveszik a versenyt. A birminghami klub a kezdőrúgástól kezdve magas tempóval, figyelmes kollektívával és erős presszinggel brillírozott.

Emery csapata többször is fölénybe került a középpályán a nem teljesen hibátlan vendégekkel szemben, és annak ellenére is több lehetőséget alakított ki, hogy kisebb játékrésszel rendelkezett: Digne (4), Bailey (6, 22), Konsa (29), Tielemans (33) és Douglas Luiz (41) hagyott ki néhány első osztályú lehetőséget.

És a Manchester? Haalandnak a 11. percben másodperceken belül két óriási lehetősége is volt, de előbb lábbal, majd nem sokkal később fejjel nem talált be a Villa kapusával, Martinezzel szemben, aki erősen reagált. Egyébként támadásban nem sok mindent láthattunk az Égszínkékektől, részben azért, mert nem tudtak megbirkózni ellenfelük agresszív presszingjével középen, és ennek következtében nem tudták a megszokott magabiztossággal felépíteni a játékot. A végén az időnként alaposan csalódást keltő vendégek még annak is örülhettek, hogy a félidőben 0-0 volt az állás

Maradt az intenzitás, de kevesebb a lehetőség

Nem titok, hogy a Villa első félidőben mutatott tempóját nem lehet 90 percen keresztül tartani – és ez a szünet után is látszott. A City a második félidőben jobban kézbe vette a játékot, míg a Villa hibázósabbá vált. Ennek eredményeként a továbbra is magas intenzitás ellenére hiányzott a támadó lendület, és így a jó befejezések is.

Ez a 74. percben változott meg, amikor Gvardiol nem tudta megfogni a félpályán átviharzó Bailey-t, majd megrakta, és a jamaicai szerencséje volt, hogy Ruben Dias a saját kapujába hárította ártalmatlan jobb lábas lövését. Ez sokkoló volt az Égszínkékek számára, amiből már soha nem tértek magukhoz. A Villa akár még eggyel jobb is lehetett volna, de Ederson egy erős mentéssel megvédte Douglas Luizt (78′), így a meccs végéig nyílt maradt – de semmi több.

Tíz év és 13 sikertelen próbálkozás (0-2-11) után az Aston Villa 2013. szeptember 28. óta végre megszerezte első győzelmét a City ellen (3-2), amivel Emery csapata megelőzte a Polgárokat és feljött a harmadik helyre. A villalakók így bőven magabiztosan mehetnek a következő, szombaton (18.30) a Villa Parkban megrendezésre kerülő, a listavezető Arsenal FC elleni összecsapásra. A Man City másnap a Luton Town ellen lép pályára (15 óra).