szombat, április 27, 2024
HomeBasketballTizenegyedik aranyérmét nyerte az amerikai női kosárlabda-válogatott

Tizenegyedik aranyérmét nyerte az amerikai női kosárlabda-válogatott

Az USA női kosárlabda-válogatottja méltó lett a favorit szerepéhez, és megnyerte tizenegyedik világbajnoki aranyérmét. A házigazda Ausztrália szintén éremmel zárta a tornát.

A sydneyi döntőben a rekordgyőztes amerikaiak 83-61-re verték Kínát, és sorozatban negyedszer diadalmaskodtak. Ezzel az olimpiai bajnokok már 30 mérkőzés óta veretlenek a világbajnokságon.

Az elődöntőben a túlterhelt kanadaiak elleni bemutató után (83:43) a sztárjátékos Breanna Stewart körüli amerikai csapatnak már csak kisebb gondjai voltak Kínával a Superdome-ban az elején. A nagyszünet után Kelsey Plum gondoskodott az első húszpontos vezetésről (63:43/29. perc), korán egyértelművé tette a dolgokat a címvédő a legjobb pontszerző A’ja Wilson (19 pont) körül. Plum 17 pontot szerzett.

Most World Cup szereplések: Jackson rekordot állít

A döntő előtt Ausztrália a kisdöntőben 95-65 arányú győzelemmel biztosította be a bronzérmet Kanada ellen. Lauren Jackson, aki 43. vb-szereplésével beállította a brazil Janeth dos Santos Arcain rekordját, 30 pontjával a házigazdák legjobb pontszerzője volt. A mérkőzés után a 41 éves játékos befejezte pályafutását az Opals mezében.