szerda, május 1, 2024
HomeBasketballTheis nélkül is nyert a Celtics - egyértelmű vereség Wagner

Theis nélkül is nyert a Celtics – egyértelmű vereség Wagner

Újabb vereség Franz Wagner és az Orlando Magic számára. James Harden és Daniel Theis, akiket az átigazolási időszak végén cseréltek el, még nem játszottak új csapatukban. Az NBA szombat reggel.

A berlini újonc Wagner vezette Magic 99-114-re kikapott a jó formában lévő Utah Jazztől, ezzel az elmúlt négy meccsen harmadik vereségét szenvedte el. Wagner kilenc pontot és négy lepattanót szerzett több mint 33 perc játék alatt. Nagyobbik testvére, Moritz ismét hiányzott bordazúzódás miatt. A Magic az utolsó előtti helyen áll a keleti konferenciában, mindössze 13 győzelemmel a szezonban.

Daniel Theis továbbra is hiányzott a Boston Celtics rekordot jelentő 108-102-es győzelméből a Denver Nuggets ellen. Theist, aki korábban a Houston Rocketsnél játszott, csütörtökön cserélték el Bostonba a válogatottbeli társáért, Dennis Schröderért cserébe. A Celtics Jayson Tatum (24 pont) és Marcus Smart (22) vezetésével az MVP Nikola Jokics (23/16/11) tripla-duplájával dacolva sorozatban hetedik győzelmét aratta.

Harden szurkolt „Phillyben „

James Harden eközben még nem volt a fedélzeten a Philadelphia 76ers 100-87-es győzelmén. Joel Embiid 25 ponttal, öt blokkal és 19 lepattanóval vezette a Sixerst a 33. győzelméhez az 55. mérkőzésén. „A szakállas”, aki többek között Ben Simmonsszal együtt a Brooklyn Nets-től érkezett egy cserében, már be is mutatkozott egy highlight videóban a „philadelphiai” szurkolók éljenzése közepette.

A Philadelphia az ötödik helyen áll a szűk keleti élvonalban. A Miami Heat (36:20) áll az élen, de a Cleveland Cavaliers (120:113 az Indiana Pacersnél) és a Chicago Bulls (134:122 a Minnesota Timberwolves ellen) szorosan követi Jimmy Butlerékat 35:21-es mérleggel.