четвъртък, април 18, 2024
HomeBasketballСелтикс все още печели без Тейс - Ясно поражение за Вагнер

Селтикс все още печели без Тейс – Ясно поражение за Вагнер

Следното поражение за Франц Вагнер и Орландо Меджик. Джеймс Хардън и Даниел Тайс, които бяха продадени в края на трансферния прозорец, все още не са играли за новите си отбори. НБА в събота сутрин.

Магията, водена от берлинския новобранец Вагнер, загуби с 99:114 от намиращия се във форма Юта Джаз и претърпя трето поражение в последните четири мача. Вагнер има 9 точки и 4 борби за повече от 33 минути игра. По-големият му брат Мориц отново отсъства заради контузия на ребрата. Магията е на предпоследно място в Източната конференция с едва 13 победи през сезона.

Даниел Тайс все още липсваше при рекордната победа на Бостън Селтикс над Денвър Нъгетс със 108:102. Тайс, който преди това е играл за Хюстън Рокетс, беше продаден на Бостън в четвъртък в замяна на съотборника си Денис Шрьодер. Селтикс, водени от Джейсън Тейтъм (24 точки) и Маркъс Смарт (22), се противопоставиха на трипъл-дабъл от MVP Никола Йокич (23/16/11) и спечелиха седмата си поредна победа.

Харден ликуваше във „Филаделфия „

Междувременно Джеймс Хардън все още не беше на борда за победата на Филаделфия 76ers със 100-87. Джоел Ембийд изведе „Сиксърс“ до 33-ата им победа за сезона в 55-ия им мач с 25 точки, 5 блока и 19 борби. „Брадата“, който дойде от Бруклин Нетс в сделка с Бен Симънс, вече беше представен във видеоклип с акценти под одобрителните възгласи на феновете във „Филаделфия“.

Филаделфия е на пето място в най-силния отбор на Изтока. Маями Хийт (36:20) са начело, но Кливланд Кавалиърс (120:113 срещу Индиана Пейсърс) и Чикаго Булс (134:122 срещу Минесота Тимбъруулвс) са близо до Джими Бътлър и компания с рекорд от 35:21.