HomeTennisŚwiątek megelőzi Pegulát - és újra első számú lesz

Świątek megelőzi Pegulát – és újra első számú lesz

Iga Świątek nyerte a WTA-döntőt Cancúnban. A

világranglista legmagasabban rangsorolt játékosaként zárja a teniszévet.
Iga Świątek megnyerte a WTA-döntőt Cancúnban. A lengyel sztár a döntőben 6-1, 6-0-ra verte az amerikai Jessica Pegulát. Ezzel a 22 éves sztár először nyert WTA Finals címet, és egyben visszavette a világranglista első helyét is. Svitek az idei utolsó 11 teniszmérkőzését megnyerte.

A mindössze 59 percig tartó, egyoldalú mérkőzésen Svitek a kezdetektől fogva dominált, de nem tudta kihasználni a lehetőségeit. A négyszeres Grand Slam-győztes az első fordulóban két bréklabdát is kihasznált, így az első szett mindössze 27 perc után eldőlt.

Első bréklabda Pegula számára közvetlenül a szett vége előtt

Első bréklabda Pegula számára közvetlenül a szett vége előtt.
Aki izgalmakban reménykedett a döntő második szettjében, az csalódnia kellett. Ehelyett. Lengyelország legjobb pörgetője darált húst csinált ellenfeléből, aki tanácstalannak tűnt, és túl sok labdát ütött a hálóba. A mérkőzés során 23 ki nem kényszerített hiba (szemben Swinetka mindössze hat hibájával) jól illusztrálta a pályán uralkodó helyzetet.

Pegula a mérkőzés utolsó játékában szerezte meg első bréklabdáját. Świątek azonban hárította a pontot, mielőtt nem sokkal később megszerezte első meccslabdáját, és boldogan omlott a padlóra. Számára ez volt pályafutása első WTA-döntős sikere.

De a német csapatnak is volt oka az ünneplésre Mexikóban. Laura Siegemund volt az első német, aki párosban diadalmaskodott. A 35 éves sváb a döntőben az amerikai-ausztrál Nicole Melihar-Martinez és Ellen Perez párost 6-4, 6-4-re győzte le az orosz Vera Zvonareva ellen. További információk itt

A Cancúnban uralkodó kaotikus időjárási viszonyok miatt a két döntőt a tervezettnél egy nappal később, hétfőn kellett lejátszani.