kedd, május 14, 2024
HomeTennisSwiatek és Collins elődöntőbe jutott az Australian Openen

Swiatek és Collins elődöntőbe jutott az Australian Openen

Melbourne – Jó 15 hónappal a francia nyílt bajnoki címe után a lengyel teniszező Iga Swiatek második Grand Slam-döntőjébe juthat az Australian Openen.

A top tízes játékos kemény 4-6, 7-6 (7-2), 6-3-as győzelemmel vetett véget az észt Kaia Kanepi meglepő győzelmi sorozatának a melbourne-i negyeddöntőben. 3:01 óra után Swiatek a második meccslabdáját is értékesítette, és először jutott be az Australian Open elődöntőjébe.

„Ez a meccs őrületes volt” – mondta Swiatek a fordulatos párharc után: „Olyan nagyszerűen játszott”. A lengyel 2020-ban tinédzserként azzal kápráztatta el és tette hírnevét, hogy teljesen váratlanul megszerezte a francia nyílt bajnoki címet. A koronavírus világjárvány miatt a francia nyílt bajnokságot akkoriban őszre tették át.

A Kanepi ellen a 20 éves játékos még akkor is megőrizte az idegeit, amikor a második szettben 4:1-es szetthátrányba került, és eleinte 4:1-re vezetett. A részben bizonytalan adogatás és tizenkét kettős hiba ellenére győzött. A világranglista 115. helyén álló Kanepi egy hete Melbourne-ben kiütötte Angelique Kerbert a tornáról, és elrontotta a kieli 34. születésnapját.

Swiatek az elődöntőben Collins ellen

Swiatek most csütörtökön az amerikai Danielle Collins ellen játszik a döntőbe jutásért. Collins megismételte eddigi legjobb Grand Slam-eredményét 2019-ben, amikor is bejutott az Australian Open elődöntőjébe. 7-5, 6-1-re legyőzte a nem kiemelt francia Alizé Cornet-t a meglepetés-negyeddöntőben és a torna első mérkőzésén. Cornet 63. Grand Slam-tornáján először jutott be a legjobb nyolc közé.

Collins számára ez azért is különleges eredmény, mert tavaly egészségügyi problémái voltak. „Csodálatos érzés, különösen az eddigi egészségügyi kihívások után” – mondta a világranglista 30. helyezettje. Két évvel ezelőtt Melbourne-ben a legjobb 16 között Kerbert búcsúztatta, de az elődöntőben a cseh Petra Kvitova elleni vereséggel lemaradt a döntőről.

Ezúttal a 28 éves játékos lett a második amerikai, aki Madison Keys után bejutott a döntőbe. Keys, a 2017-es US Open döntőse csütörtökön (német idő szerint 09.30/Eurosport) az ausztrál világelső Ashleigh Bartyval csap össze a döntőbe jutásért.