péntek, május 3, 2024
HomeNBASikeres karácsonyi visszavágó: Hartenstein Knicksje legyőzte a Milwaukee-t

Sikeres karácsonyi visszavágó: Hartenstein Knicksje legyőzte a Milwaukee-t

A német center Isaiah Hartenstein vezetésével a New York Knicks megnyerte az NBA első karácsonyi mérkőzését

Az Egyesült Államokban rendezett karácsonyi öt mérkőzés közül az elsőn a Knicks 129:122-re (62:51) verte a Milwaukee Bucksot a Madison Square Gardenben, ezzel revansot vett a wisconsini csapat ellen alig 48 órával korábban elszenvedett vereségért.

A két csapat szombaton szintén a Madison Square Gardenben találkozott egymással, akkor a Bucks és szupersztárja, Giannis Antetokounmpo túl nagy falatnak bizonyult a Knicksnek, amely 130-111-re nyert egy erős teljesítménynek köszönhetően. Antetokounmpo szombaton 28 ponttal brillírozott, hétfőn pedig még 32-t is dobott – akárcsak szimpatizánsa, Damian Lillard.

Ez azonban nem volt elég a Milwaukee győzelméhez, mivel a Knicks korán felvette a ritmust és egyértelmű előnyre tett szert. A Bucksnak ugyan sikerült négy pontra felzárkóznia a harmadik negyed végére, de aztán a New York ismét elhúzott. A Knicks előnye a záró szakaszban ismét csökkent, de a New York sikere már nem forgott komoly veszélyben. A német válogatott Hartenstein tizenegy ponttal, nyolc lepattanóval és négy assziszttal járult hozzá csapata sikeréhez. Csapata kiemelkedő játékosa Jalen Brunson volt 38 ponttal. Brunson már a szombati mérkőzésen is a legjobb pontszerző volt 36 pontjával, most pedig aláhúzta csúcsformáját.

A Bucks számára a vereség azt jelentette, hogy véget ért a hét egymást követő győzelemig tartó sikerszéria. Összességében a címvédő 22-8-as mérleggel továbbra is pályán van, a keleti konferenciában már csak a Boston Celtics (22-6) előzi meg a Milwaukee-t (22-6). Hartensteinék a Knicks jó szezonkezdet után 17-12-re állnak, így szintén rájátszást érő helyen állnak.