szombat, április 27, 2024
HomeBundesligaSchultz: "Nem kellett volna sokkal tovább tartania"

Schultz: „Nem kellett volna sokkal tovább tartania”

A St. Pauli december eleje óta nem nyert a League Two-ban. Ez a negatív széria most Regensburgban ért véget, de nagy körömrágással párosult.

„Egyértelmű volt, hogy a gyenge fázisunk utáni első győzelem nem lesz futballcsemege” – mondta a St. Pauli edzője, Timo Schultz a „Sky”-nak a végső sípszó után, és elismerte, hogy „szívesen megúszta volna” az izgalmas zárószakaszt.

Az, hogy egyáltalán eljutottunk idáig, nagyrészt maguknak az észak-németeknek köszönhető. A hancsaiak villámrajtot vettek az első félidőben, korán 2-0-ra vezettek, és a végső sípszóig uralták a mérkőzést. „Nagyon jó első félidőt játszottunk” – jegyezte meg Schultz, aki szerint Jahn akkor sem panaszkodhatott volna, „ha ott 4-0 vagy 5-0 lett volna.”

Csak a csapata nem élt a lehetőséggel – és ez megbosszulta magát. „Amikor a Jahnnak sikerül rányomnia a bélyegét a játékra – sok hosszú labdával, sok erővel, sok emberrel a középpályán -, akkor minden csapatnak nehéz dolga van a bajnokságban” – méltatta a 44 éves szakember a Regensburg lenyűgöző visszatérését a lefújás után, és elismerte, hogy „nagyon szerencsések voltunk”. Örülök, hogy idővel megkaptuk. A játéknak nem kellett volna sokkal tovább tartania.”

Bármennyire is örült Schultz a győzelemnek, azt is észrevette, hogy a második félidőben mennyire sorban álltak a védencei. Különösen az átmeneti játék tekintetében, ami „túl kevés volt. A labdaszerzések, amiket szereztünk, nem játszottunk olyan jól, kivéve a 3:1-et. „

Guido Burgstaller egyetértett ezzel, és nem titkolta, hogy „az utolsó öt-nyolc perc egy körömrágás volt. „A saját hibánk lett volna, ha eladtuk volna a meccset. Jobban kell játszanunk az ellentámadásokat” – mondta az osztrák, de azt is követelte: „A jövőben azt kell látnunk, hogy két-három gól elég a győzelemhez.

A végén három gól is elég volt Regensburgban, ami széles vigyort csalt Marcel Hartel arcára. A 26 éves versenyző örült a piszkos győzelemnek, hiszen így nyilatkozott: „Jó volt ilyen piszkos győzelmet aratni. Jó érzés, és határozottan önbizalmat ad.”