péntek, április 19, 2024
HomeTennisSabine Lisicki lemaradt az elődöntőről Bad Homburgban

Sabine Lisicki lemaradt az elődöntőről Bad Homburgban

Sabine Lisicki lemaradt a Bad Homburgban zajló tenisztorna elődöntőjéről. A 32 éves berlini játékos a negyeddöntőben a francia Caroline Garcia ellen 3:6, 6:7 (7:9) arányban kikapott.

A korábbi wimbledoni döntősnek 1:56 óra után kellett beismernie vereségét. Lisicki számos bréklehetőséget nem tudott kihasználni, különösen a második szettben, és a rövidítésben két szettlabdát is elhibázott. Garcia végül az első meccslabdájával jutott tovább.

Lisicki ennek ellenére elégedett volt az eredménnyel. „Mindenképpen jó döntés volt idejönni és pontokat gyűjteni” – mondta a mérkőzés után a berlini. „Ez tovább visz, a meccsgyakorlat és az önbizalom szempontjából is.” Lisicki csak nemrég ünnepelte visszatérését hosszú sérülési szünet után. „Az a szint, amelyen játszom, top 100-as szintű” – mondta elégedetten.

Angelique Kerbernek még van esélye az elődöntőbe jutásra. A német világelső a francia Alizé Cornet ellenfele lesz.