péntek, május 3, 2024
HomeBundesliga"Rossz döntés": Burchert elismeri hibáját

„Rossz döntés”: Burchert elismeri hibáját

A SpVgg Greuther Fürth egyértelmű javulást mutatott a Bundesliga-szünet előtt, és a frankfurtiak Wolfsburgban is helytálltak. Az 1:4-es vereségben azonban különösen a csapat labdával szembeni játéka volt hiányos.

SpVgg A Greuther Fürth szinte az egész vasárnap esti mérkőzésen egyenrangú ellenfél volt Wolfsburgban, bár a végén elért 1:4 mást sugall. „Nem hiszem, hogy három góllal rosszabbak voltunk” – nyilatkozta Paul Seguin a mikrofonba, és edzője, Stefan Leitl is úgy vélte, hogy az eredmény „egyértelműen túl magas”. A frankfurtiak a labdával sem sokat hibáztak, Leitl úgy látta, hogy csapata „egyértelműen jobban birtokolja a labdát, mint a Wolfsburg”.

A korábbi meccsekkel ellentétben azonban a Fürth egy kicsit elvesztette a labda elleni játékra való összpontosítást, még akkor is, ha tulajdonképpen ez volt az, amiben meg akarták határozni magukat. „Azt kell mondani, hogy nem úgy védekeztünk, mint az elmúlt hetekben. Amikor gólokról van szó, elfordulunk, nem állunk egyenesen” – szólt Seguin a harmadik és negyedik szerencsétlen kapott gólokról. Jamie Leweling és Branimir Hrgota döntően hárította Maximilian Arnold és Philipp lövéseit.

„It suited our day „

Ezeken kívül Sascha Burchert kapus is elkövetett egy sorsdöntő hibát. A kapus, akit az új szerzemény Andreas Lindével szemben előnyben részesítettek, egy hosszú labdára feleslegesen jött ki a kapujából, és Aster Vranckx lábai elé bokszolta a labdát. „A döntésekről van szó, amelyeket meghozol. Ez volt a rossz. Akkor a mi napunknak kedvezett, hogy a labda így pattan az ellenfélhez” – látta tisztán a hibát magában Burchert. A kapus ugyanakkor azt is elismerte, hogy a Wolfsburg ellen „néhány hét után először hiányzott néhány százalék”.

Azt, hogy a Wolfsburg az utolsó percekben lejátszotta a meccset, Burchert szerint „szar érzés”, hiszen a kapus sem látott nagy különbséget a teljesítményben. „Ha a nagy esélyeket nézzük, nem láttam többet a Wolfsburgnál, mint nálunk.” Ennek ellenére Burchert továbbra is a védekezésben látja a kulcsot Seguin szerint, amelynek most is „vissza kell kerülnie az emberek fejébe”.

Azzal, hogy immár tizenkét pont a lemaradás a 16. helytől, a bennmaradás ismét kicsit irreálisabbá vált, de a Hertha ellen a jövő hétvégén a lóhere legalább egy újabb csapatot tarthat a tabella alján. Eközben még nem világos, hogy ki áll majd a kapuban a berliniek ellen. Burchertnek „jó a kapcsolata a Lindével, nincs feszültség közöttük. Minden más a klub döntése”.