петък, май 3, 2024
HomeBundesliga"Грешното решение": Бурхерт признава грешката си

„Грешното решение“: Бурхерт признава грешката си

SpVgg Greuther Fürth показа явно подобрение преди паузата в Бундеслигата, а французите се справиха и с Волфсбург. При поражението с 1:4 обаче играта на отбора срещу топката беше особено слаба.

SpVgg Гройтер Фюрт беше равностоен съперник през почти целия мач във Волфсбург в неделя вечер, въпреки че резултатът 1:4 в края подсказва друго. „Не мисля, че бяхме с три гола по-лоши“, коментира Пол Сегин на микрофона, а треньорът му Щефан Лайтл също смяташе, че резултатът е „явно прекалено висок“. Французите не бяха много виновни и за топката, а Лейтл видя, че отборът му „явно владее по-добре топката от Волфсбург“.

В контраст с предишните мачове обаче Фюрт загуби малко фокус върху играта срещу топката, дори ако това беше нещото, с което всъщност искаше да се определи. „Трябва да се каже, че не се защитавахме както през последните няколко седмици. Когато става дума за голове, се обръщаме, не стоим прави“, обърна се Сегин към злощастните голове, допуснати в третата и четвъртата част. Джейми Люлинг и Бранимир Хргота отразиха решително ударите на Максимилиан Арнолд и Филип.

„Подходящо за нашия ден „

В допълнение вратарят Саша Бурхерт допусна важна грешка. Стражът, който беше предпочетен пред новото попълнение Андреас Линде, излезе ненужно от вратата си при една дълга топка и боксира топката в краката на Астер Вранкс. „Въпросът е в решенията, които вземате. Това беше погрешното. Тогава ни подхождаше, че топката отскача към противника по този начин.“ Бърчър виждаше ясно, че вината е в самия него. Вратарят обаче призна, че срещу Волфсбург „за първи път от няколко седмици насам няколко процента липсваха“.

Фактът, че Волфсбург е изиграл мача в последните минути, според Бурхерт е „глупост“, тъй като и вратарят не е видял голяма разлика в представянето. „Ако погледнете големите шансове, не видях повече при Волфсбург, отколкото при нас.“ Въпреки това Бърчър все още вижда ключа в защитата, според Сегин, която сега също трябва „да се върне в главите на хората“.

С дванадесет точки изоставане от 16-ото място оставането в лигата отново стана малко по-нереалистично, но срещу Херта следващия уикенд детелината може поне да задържи още един отбор в дъното на таблицата. Междувременно все още не е ясно кой ще застане на вратата срещу берлинчани. Бурхерт има „добри отношения с Linde, между тях няма напрежение. Всичко останало е решение на клуба“.