hétfő, május 20, 2024
HomeMotorsportsRene Rast: GT3-as áttörést ért el Sophia Flörsch 2017-es Audi futóművével!

Rene Rast: GT3-as áttörést ért el Sophia Flörsch 2017-es Audi futóművével!

Rene Rast 2022 első DTM-pódiumát szerezte Lausitzban: Mit mond arról, hogy pont azt a futóművet használja, amire Sophia Flörsch panaszkodott

A korábbi bajnoknak, Rene Rastnak mindössze három futam kellett ahhoz, hogy a DTM visszatérése után áttörést érjen el, mielőtt vasárnap a Lausitzringen a harmadik helyen végzett a GT3-as autók között. „Egyik napról a másikra felforgattuk a beállításokat, és most már sokkal kényelmesebben érzem magam” – árulta el Rast, aki így egyértelműen az Abt legjobb pilótája volt.

Egy érdekesség: a 35 éves versenyző többek között annak az Audi R8 LMS-nek a futóművét vezeti, amellyel Sophia Flörsch a tavalyi DTM-szezonban versenyzett – és amelyre a 2017-es modellév miatt a müncheni születésű versenyző többször is panaszkodott.

„Nekem volt a mezőny legöregebb Audi R8-asa, és technikai problémáim voltak.” „Egy ilyen versenyképes versenysorozatban nem fogsz kasszát nyerni.”

Rast a Flörsch futóműről: „Minden rendben van „

De most Rast megerősítette, hogy nincs semmi baj az autójával. „Nem, minden rendben van. Ha megnézzük az adatokat, minden autó egyformának tűnik. És a versenyzők megjegyzései is határozottan azonosak.”

„Természetesen itt-ott vannak különbségek, mert mindenki más beállítással vezet. Minden autónak szüksége van egy kis finomhangolásra.” De a Mindenből származó férfi – a beállításokon kívül – „semmi különbséget” nem lát az ő, Kelvin van der Linde és Ricardo Feller három autója között.

Az Abt csapata is erre törekszik. „A szerelők és a csapat tényleg igyekszik mindhárom autót egy helyre tenni” – mondja Rast. „A télen és a felkészülés során is mindig nagy hangsúlyt fektettünk erre. És azt hiszem, most már elmondhatjuk, hogy sikerült. „

Kelvin van der Linde: Problémák az azonos futómű ellenére

Flörsch futóművét már tavaly is megmérték a szezon előtt és közben – és nem találtak semmi rendellenességet, ami a repedések vagy a merevség hiányát jelentette volna. Idén számos alkatrészt cseréltek az alvázon, hogy az Audi R8 LMS megfeleljen az Evo csomagnak.

Ez egy új hátsó szárnyból, egy módosított diffúzorból, egy optimalizált motorfrissítésből és légkondicionálóból áll.

Egyébként Kelvin van der Linde, aki a Lausitzringen egyáltalán nem boldogult, és nem szerzett pontot, szintén pontosan ugyanazt a futóművet használja, amellyel tavaly a bajnoki címért küzdött, és végül a harmadik helyen végzett a bajnokságban. Egy újabb jele annak, hogy a futómű nem a döntő tényező a teljesítmény szempontjából.