kedd, május 21, 2024
HomeBundesligaReis bizonyítja a kezét: Joker Asano pontot szerzett a Bochumnak

Reis bizonyítja a kezét: Joker Asano pontot szerzett a Bochumnak

A Bundesliga első szombat esti mérkőzésén a VfL Bochum a jó kezdés, többek között az 1:0-s vezetés után először visszaesett a veszélyes 1. FC Köln elleni összecsapáson, majd 2:2-es döntetlent ért el.

Thomas Reis a Mainz 05 elleni DFB-kupa 16. fordulóban elért 0:1 utáni erős 3:1 után szerette volna átvinni a lendületet erre a 20. Bundesliga-mérkőzésre, ezt a Bochum edzője már előre világossá tette. A nemzetközi szereplésért küzdő 1. FC Köln elleni összecsapáson azonban másképp alakultak a dolgok, amely a hét közben maga is 4-3-as vereséget szenvedett büntetőkkel a másodosztályú HSV-től.

De mindenekelőtt: A székesfővárosiak rengeteg cserével (Modeste, Duda, Schaub kezdettől fogva ott volt), valamint az állandóan bevetett első számú kapussal, Schwäbe-vel kezdtek, és egy kis időre volt szükségük. A csatár Modeste egy keresztléc fölé tartó lövés kivételével a levegőben lógott (23. perc), míg a másik oldalon több lehetőség is adódott. Pantovic (6.) és Holtmann (17.) azonban lemaradt róluk. De mivel az „Effzeh” védelme ezután egy egyszerű bochumi szabadrúgásnál rosszul szervezettnek mutatkozott, Holtmann Schwäbe lábán keresztül lőtt lövéssel a megérdemelt 1:0-t jegyezte (25.).

Slapstick és Modeste lobja megfordítja a meccset

Miért ment mégis 1:2-es hátrányban a szünetre a VfL? Először is egy furcsa Kainz-szögletnek köszönhetően, amely Özcan fejese után Leitsch, Löwen és Bella Kotchap révén azonnal Hübershez került. A 25 éves, 13. Bundesliga-szereplésénél járó játékosnak nem kellett sokáig várnia, hogy a keresztléc alá lője az ünnepelt 1:1-es egyenlítő gólt (36.). Nem sokkal az első 45 perc vége előtt egy Bochum-építési hiba után Kainz is passzolhatott a szabadon álló Modeste-nek – a francia pedig pimaszul átemelte a labdát a túlságosan a kapuja előtt helyezkedő Riemann felett, és ezzel meglepő módon 2-1-re vezetett (45. perc).

Asano visszahozza Bochumot

Röviddel a folytatás után a 2:2 is meglehetett volna, de a ma este erős Schwäbe védett Pantovic ellen, majd a felszabadított Löwen lőtt közelről fölé (53.).

A továbbiakban sok volt a tétlenség, ami a sok párbajnak, megszakításnak és változásnak volt köszönhető. A kölni Ljubicicnek kellett elhagynia a pályát Uth miatt (64.). Legalábbis a VfL jokere, Polter (65.) és a középhátvéd Bella Kotchap (68.) közel járt Schwäbe dobozához. Egyébként azonban a Köln kompaktan állt, koncentrált védekezéssel és némi keménységgel alig engedett valamit elrontani, és várta az ellentámadást, hogy a döntő 3:1-et megszerezze.

És ez a hozzáállás, vagy inkább a túl passzív játék a 70. percben megbosszulja magát: Egy egyszerű bedobás Polter előtt landolt, aki szerencsésen beállította Asanót. A szintén csereként beállt Osterhage akár 3-2-re is alakíthatott volna (84. perc), de összességében a 2-2 volt a megfelelő eredmény ezen az estén – még akkor is, ha több lehetősége volt a feljutó csapatnak. Ezzel az eredménnyel mindkét klubnak együtt kell élnie, hiszen még mindig a biztos középmezőnyben vannak. FC már öt idegenbeli mérkőzés óta veretlen.

Bochum a kéthetes Bundesliga-szünet után, pénteken 20.30-tól a Herthával játszik, Köln szombaton (15.30) a Freiburg ellen.