péntek, május 3, 2024
HomeMotorsportsQuartararo szűken elmarad a pénteki legjobb időtől az új Yamaha futóművel

Quartararo szűken elmarad a pénteki legjobb időtől az új Yamaha futóművel

Fabio Quartararo elégedett az M1 új futóművével, és az aragóniai kvalifikáción kivételesen a slipstreaminget helyezi kilátásba

Míg a 2022-es Aragóniai Nagydíj MotoGP edzésnapján a spanyolországi MotorLand Aragónban a Pramac-Ducati versenyzője, Jorge Martin érte el a nap legjobb idejét, Fabio Quartararo (Yamaha) mindössze 0,074 másodperccel maradt le róla

A személyes leggyorsabb körén Quartararo „hibázott”, ahogy ő mondja. Enélkül valószínűleg ő vezette volna az FT1 és FT2 összesített edzéseredményét. De még így is elégedett a Yamaha gyári versenyzője. Az M1 új futóműve, amelyet két hete, a misanói teszten használtak először, most a MotorLand Aragonban is bizonyított.

Quartararo jó érzésről beszél, de nem akarja túlértékelni az új fejlődést. A délutáni edzésről így számol be: „Hogy őszinte legyek, az új futómű nagyon hasonló [az előzőhöz]. Az, hogy gyorsabb voltam vele, annak is köszönhető, hogy az új futóművel közvetlenül friss gumival kezdtem a futamot. Aztán megpróbáltam minél több kört megtenni. Összességében nem ment rosszul. „

Quartararo új futóművel akarja folytatni

A MotoGP bajnokság éllovasa szombaton és vasárnap is az új futóművel folytatja, vagy mégis visszatér a régihez? „Ezt még meg kell beszélnünk, de azt hiszem, az újjal folytatjuk. Itt semmi sem tűnik ki pozitívan, de negatívumok sincsenek. Tehát feltételezem, hogy folytatjuk” – mondta Quartararo.

A péntek délelőtti edzésen, amikor az aszfalt hőmérséklete 15 Celsius-fokkal alacsonyabb volt, mint a délutáni edzésen, Quartararo (P8) még mindig küszködött: „Nem tudom, mi történt, de reggel nagy gondjaim voltak azzal, hogy a gumikat felmelegítsem. Valami baj volt a motorunkkal.”

„Délután már sokkal jobban ment. Sokkal egyenletesebb voltam, és elégedett vagyok a tempómmal, bár itt-ott még javulhatunk egy kicsit” – mondta a Yamaha sztárja, akinek az aragóniai pálya nem éppen a paradicsomi pályája volt az elmúlt években.

Különleges csúszópálya a kvalifikációban?

A szombati kvalifikációra Quartararo bejelentette: „Általában olyan ember vagyok, aki inkább egyedül lovagol. Általában nem szoktam követni egy másik lovast. De holnap talán követni fogok valakit.”

Quartararo különösen egy versenyzőt tart szem előtt, amikor a slipstreamingre gondol, mégpedig csapattársát, Franco Morbidellit. „Remélhetőleg Franco holnap közvetlenül a Q2-be kvalifikálja magát. Aztán remélhetőleg közösen ki tudunk találni egy stratégiát” – mondta a világbajnokság vezetője. Morbidelli a 14. helyen végzett a két pénteki edzés összesített eredményei alapján.