péntek, március 29, 2024
HomeMotorsportsÖsszetett győzelem a DNS-nek: Az ADAC GT Masters a 12 órás Nürburgringen

Összetett győzelem a DNS-nek: Az ADAC GT Masters a 12 órás Nürburgringen

Az ADAC GT Masters versenyzői számos sikert ünnepelhettek a Nürburgringi 12 órás verseny első kiadásán – Csak egy volt nagyon peches

Az ADAC GT Masters több pilótája is részt vett a Nürburgring 12 órás versenyének első kiadásán, és számos sikert ért el. A madarat természetesen Sven Müller lőtte le, aki a Falken csapat tagjaként megszerezte az összesített győzelmet. Ez volt a Schnabl Engineering türkizkék Porsche 911 GT3 R második győzelme a Nürburgring Endurance Series (NLS) sorozatban.

Az ADAC GT Mastersből érkező Allied Racing pilóta megosztotta a pilótafülkét Jaxon Evansszel, aki a szezon során többek között két futamon indult az ID Racing színeiben. A másik két versenyző Joel Eriksson (aki a tavalyi szezonból ismerős Bernharddal a Német GT Bajnokságban) és Alessio Picariello, a 2013-as ADAC Formula Masters bajnok és az ADAC GT Masters többszörös indulója volt.

A Porsche a Nürburgring-Nordschleifén győzött a 16-os Phoenix Audi ellen, amelyet a Rutronik pilótája, Kim-Luis Schramm a korábbi Masters pilótával, Jakub „Kuba” Giermaziakkal osztott meg. Az Audi a győzelem felé haladt, amíg Schrammnak ki nem fogyott az üzemanyaga. Giermaziak/Schramm mindössze 15.222 másodperccel maradtak le a célban.

A csapattársaiknál valamivel kevésbé szerencsésen szerepelt Ayhancan Güven, a Joos Sportwagentechnik idei címvédője, valamint Klaus Bachler (ID Racing with Herberth/Dinamic Motorsport). Bachler a szombat délelőtti kvalifikáción balesetet szenvedett a második Falken Porschéval. A Porsche rendesen el tudta kezdeni a versenyt, de nem volt olyan gyors, mint a 3-as, így a P6. helyen végzett.

Egy hellyel lemaradva a Landgraf Motorsport végzett a Mercedes-AMG GT3-mal. A csapat, amely jelenleg Raffaele Marciellóval vezeti a Német GT Bajnokság összesített tabelláját, a Mercedes-AMG GT3-asát Patrick Assenheimerrel, Luca-Sandro „Luci” Trefzzel (mindketten a Mastersben indultak) és Julien Apothelozzal gond nélkül hozta le a távot.

Masters győzelem az SP9 Pro-Am-ben is

Az ADAC GT Masters versenyzőinek újabb sikerét hozta haza a Team Car Collection. Leon Köhler (egy futam az ID Racing számára), Simon Reicher (Eastalent Racing), Florian Spengler (szintén a Masters Car Collection színeiben) és a Nordschleife-specialista Jörg Viebahn három és fél perces előnnyel, összesítésben hetedik lett az SP9 Pro-Am-ben.

A 23-assal, nem volt szerencsés. A verseny első felének utolsó perceiben egy defekt miatt óriási hátrányba került. Patric Niederhaus, aki a Rutronik Racing versenyzője az ADAC GT Mastersben, valamint csapattársai Lorenzo Rocco, Patrick Kolb, Milan Dontje és Dennis Fetzer végül a 39. helyen értek célba, tíz kör hátrányban.

A „Permit pilóták”, azaz a DMSB Permit Nordschleife (DPN) A kategóriában induló versenyzők közül Jan Marschalkowski (ZVO Racing) második lett a VT2 elsőkerék-meghajtású osztályban.

Nem volt olyan versenyző, aki kisautóval indult.

Konsta Lappalainen (Emil Frey Racing) és Juuso Puhakka (Madpanda Motorsport) együtt versenyeztek a Schnitzelalm Racing BMW M240i-vel. Osztályukban a negyedik helyen végeztek.

Nico Menzel, az ADAC GT Masters versenyek kommentátora a Nitro műsorán, nagyon peches volt. A Huber Motorsport Porsche 911 GT3 R-je el sem tudott indulni a versenyen, miután a pénteki beállítási futamokon balesetet szenvedett.