péntek, május 17, 2024
HomeMotorsportsNeuville Horvátországban: P3 négy időbüntetés és a power stage-en történt bukás után!

Thierry Neuville nagyon viharos rallyt élt át Horvátországban, több visszaeséssel – Az utolsó speciális szakaszon történt baleset szerencsével nem a dobogóra kerül

Hyundai pilóta Thierry Neuville drámai módon szerezte meg harmadik helyét a múlt hétvégi Rally Croatia versenyen. Az utolsó erőpróbán történt bukása ugyanis egy kis balszerencsével a dobogós helyezés helyett egy kései kiesést jelenthetett volna.

Mivel az utolsó szakaszon megszakadt a rádiókapcsolat, Martijn Wydaeghe másodpilótának kézjelekkel kellett kommunikálnia Neuville-lel. Egy jobbos kanyarban a Hyundai i20 N Rally1 letért a pályáról, és elsőre az árokban landolt, majdnem felborult.

Szerencsére Neuville/Wydaeghe nem csak folytatni tudta a versenyt, hanem egészen a célig megvédte harmadik helyét. Igaz, az utolsó kilométereket a baleset miatt két defekttel kellett megtenni. De az előnye a negyedik helyezett Craig Breen (M-Sport-Ford) előtt elég nagy volt.

Amikor Neuville-t megkérdezték a célban, hogy gondolta-e, hogy az utolsó pillanatban, közvetlenül a rajt után elveszíti a dobogós helyét, azt mondta: „Őszintén szólva nem. Tudtam, hogy azon a ponton árok van, és mégis megpróbáltam valahogy elkapni az autót. Ez azonban nem működött. „

„De látványosabbnak tűnt, mint amilyen volt. Megúsztuk két defekttel. Szerencsére, mert különben nehéz lett volna célba érni” – mondta Neuville.

Négy időbüntetés és még több büntetés három nap alatt

Neuville számára a Horvátország Rally egyébként is viharos volt. Végül a power stage-en történt bukás csak a végpont volt a szerencsétlenségek sorozatában. A rali három napja alatt nem kevesebb, mint négy időbüntetést kapott Wydaeghe és segédpilótája.

Az SS4 után a Hyundai-t először 800 méteren át kellett tolni a szervizparkba, mert meghibásodott a generátor. Mivel négy perc késéssel értek a szervizparkba, 40 másodperc időbüntetést kaptak.

Neuville ekkor már csak 12,5 másodperccel volt lemaradva a vezető és későbbi győztes Kalle Rovanperä (Toyota) mögött. Az SS4-et követően következett a második időbüntetés, ez esetben egy perc volt a büntetés mértéke.

Az ok az volt, hogy egy összekötő szakaszon túllépték a megengedett legnagyobb sebességet. Neuville-t a megengedett 80 km/h helyett 156(!) km/h-val villogtatták. Neuville/Wydaeghe a büntetés mellett 1900 eurós pénzbüntetést és két nap közmunkát is kapott.

Az SS13 után Neuville túl későn hagyta el a szervizparkot, mert az i20 N Rally hibrid egységével probléma adódott. Ezért tíz büntető másodperc járt. De még ez sem volt az utolsó időbüntetés. Mivel a szervizparkot végül a villanymotor meghajtása nélkül kellett elhagyni, további tíz büntető másodperc következett.

Neuville konklúziója a célban: „Kihívásokkal teli és érzelmekkel teli hétvége volt, sok hullámvölgydel és hullámvölgydel.” A 2022-es WRC jelenlegi tabelláján Neuville a második helyen áll, 29 ponttal lemaradva a bajnokságot vezető Rovanperä mögött, miután második dobogós helyezését érte el a szezonban.