péntek, április 19, 2024
HomeMMANémet nemesfém a taekwondo Európa-bajnokságon

Német nemesfém a taekwondo Európa-bajnokságon

A német taekwondósok két bronzérmet szereztek a manchesteri Európa-bajnokság első versenynapján.

A német taekwondósok két bronzérmet nyertek a manchesteri Európa-bajnokság első versenynapján. Ela Aydin (Dachau) az 53 kg-os kategóriában bejutott az elődöntőbe, a Neu-Ulm-i Imran Özkaya (-63 kg) nem sokkal később követte, és első dobogós helyezését érte el egy Európa-bajnokságon a szenior kategóriában.

Aydin számára, aki tavaly épphogy lemaradt a tokiói olimpiai kvalifikációról, az aranyról szőtt álmok a török Zeliha Agris elleni 3:4-es vereséggel szertefoszlottak a döntőben. Ez azt jelentette, hogy a bronzérem biztos volt számára, akárcsak egy évvel korábban. „Nagyon keményen edzettem az elmúlt hetekben, és az érem azt mutatja, hogy jó úton haladok a 2024-es párizsi verseny felé” – mondta Aydin.

A címvédések vasárnap érnek véget, összesen hét férfi és hét női versenyző indul a Német Taekwondo Unió (DTU) színeiben, köztük az egyetlen tokiói induló Alexander Bachmann (Stuttgart).