vasárnap, június 16, 2024
HomeMMANémet aranyérem a dzsúdó-világbajnokságon

Német aranyérem a dzsúdó-világbajnokságon

Judoka Anna-Maria Wagner másodszor is világbajnoki címet szerzett. Az aranypuccs az olimpiai jegyek elosztása szempontjából is jelentőséggel bír

Judoka Anna-Maria Wagner 2021 után másodszor lett világbajnok. A ravensburgi sportkatona a 78 kg-ig terjedő súlycsoportban az Abu-Dzabiban rendezett döntőben aranyérmekkel győzte le az olasz Alice Bellandit, és a kétszeres Európa-bajnok Alina Böhmmel vívott belső német párharcban biztosította a párizsi olimpiai jegyet is.

A három éve Tokióban olimpiai bronzérmes Wagner a harmadik, Böhm az ötödik helyen állt az olimpiai világranglistán a Perzsa-öbölben zajló világbajnokságra utazva – a kvalifikációs szakaszt lezáró világbajnoksággal ellentétben a párizsi nyári játékokon (július 26. és augusztus 11. között) nemzetenként csak egy induló lehet.

A Német Judo Szövetség már két érmet szerzett Abu-Dzabiban, Mascha Ballhaus vasárnap bronzérmet nyert az 52 kg-osok között. Csütörtökön az egyéni döntőkre kerül sor, pénteken pedig a 2021 óta olimpiai versenyszámnak számító vegyes csapatversenyben lesznek érmek