понеделник, юни 17, 2024
HomeMMAГермански златен дубъл на Световното първенство по джудо

Германски златен дубъл на Световното първенство по джудо

Judoka Анна-Мария Вагнер печели за втори път титлата на Световното първенство. Златният преврат има значение и за разпределението на билетите за Олимпийските игри

Judoka Anna-Maria Wagner е световна шампионка за втори път от 2021 г. насам. В категория до 78 кг спортната войничка от Равенсбург победи на финала в Абу Даби италианката Алиса Беланди със златен резултат и също така си осигури олимпийския билет за Париж във вътрешния германски двубой с двукратната европейска шампионка Алина Бьом.

Вагнер, бронзова олимпийска медалистка от Токио преди три години, заемаше трето място в световната ранглиста, отивайки на световното първенство в Персийския залив, Бьом беше пета – за разлика от световното първенство, с което завършва квалификационната фаза, на летните игри в Париж (26 юли – 11 август) се допуска само по един стартиращ от нация.

Германската федерация по джудо вече има два медала в Абу Даби, като Маша Балхаус спечели бронз в категория до 52 кг в неделя. Финалните индивидуални състезания ще се проведат в четвъртък, а в петък ще има медали в състезанието за смесени отбори, което е олимпийско събитие от 2021 г.