hétfő, május 6, 2024
HomeMotorsports'Nagy megkönnyebbülés': Power második IndyCar-címe hosszú vereségsorozat után

‘Nagy megkönnyebbülés’: Power második IndyCar-címe hosszú vereségsorozat után

Will Power felidézi felesége, Liz szavait a régóta esedékes második IndyCar-címe után, amelyek két szempontból is úttörőek voltak

„A feleségem azt mondta, hogy meg fogom dönteni a rekordot, és hogy meg fogom nyerni a bajnoki címet.” Ezek voltak az első szavak, amelyeket Will Power vasárnap a Laguna Seca Raceway-en a televíziós mikrofonokba mondott, miután megszerezte második IndyCar bajnoki címét

Az ausztrál a 2014-es IndyCar-szezonban szerezte meg első bajnoki címét. Már akkor is a Penske csapatnál versenyzett, amelynél ma is vezet. A két címvédés és az azt megelőző időszak között Powernek rengeteg kudarcot kellett elviselnie. Vasárnap azonban minden jól ment neki.

Power már szombaton megalapozta második IndyCar-címét, amikor a Laguna Seca Raceway-en rendezett kvalifikáción megszerezte a pole-t a szezon döntő utolsó futamára. Ez volt Power 68. pole pozíciója IndyCar-karrierje során, amivel megdöntötte Mario Andretti rekordját.

Ez az a rekord, amelyre Power felesége, Liz már hónapokkal ezelőtt utalt. Mert az elején említett idézetet Power a verseny után idézte fel. Ezt Liz Power mondta ki „még a téli szünetben”, ahogy a Penske versenyzője megjegyzi.

A Laguna Seca-i hétvégén Liz Power előérzetének második része is valósággá vált, nevezetesen férje második IndyCar-címe, nyolc évvel az első után. „Amit mondott nekem, az nagyon sok önbizalmat adott. És ez csak azt mutatja, hogy mennyire bízom benne, és mennyire érzi magát” – mondta Power, mint immár (végre) kétszeres IndyCar-bajnok.

A vasárnapi 95 körös verseny során a dolgok nem mindig alakultak tökéletesen Power számára. A második boxkiállásnál a Penske-csapat az első szárnyat ellapította. Ezt a döntést az ausztrál hamar megbánta a pilótafülkében. „Ember, nagyon küzdöttem. A határon voltam” – mondta Power.

Annál nagyobb megkönnyebbülés, hogy 16 pontos előnnyel zárta a bajnoki címet a Penske csapattársa, Josef Newgarden előtt. „Nagy megkönnyebbülés, hogy sikerült” – vallotta be a 41 éves ausztrál.

Newgarden megnehezítette a dolgát a címvédésben. A szombati kvalifikáción a Q1-es szegmensben a hírhedt dugóhúzóban megpördült, ami piros fázist váltott ki. Ennek következtében a köridejét törölték, és lemaradt a Q2-ről.

Newgarden a 25. rajtkockából – és így az utolsó sorból – küzdötte fel magát a második helyre a versenyen. Bár a futamot Power előtt fejezte be, a végeredmény az, hogy 16 ponttal van lemaradva Penske csapattársa mögött.

És mindezt annak ellenére, hogy Newgarden öt futamot nyert a szezon során, Power csak egyet. De Power kilencszer állt dobogóra, Newgarden az öt győzelmén kívül csak P2-es volt a fináléban.

Newgarden mellett a harmadik Penske Chevrolet-vel versenyző Scott McLaughlin, valamint a Ganassi pilótái, Scott Dixon és Marcus Ericsson is esélyes volt még a címvédésre a fináléban. Newgarden azonban a legerősebb volt a négy versenyző közül.