vasárnap, május 5, 2024
HomeTennisNadal továbbra is veretlen: Indian Wells-i döntő Fritz ellen

Nadal továbbra is veretlen: Indian Wells-i döntő Fritz ellen

Indian Wells – Kemény munka után Rafael Nadal bejutott az Indian Wells-i döntőbe, és nagy lépéssel közelebb került idei negyedik tornagyőzelméhez

A spanyol teniszcsillag 6:4, 4:6, 6:3-ra nyert az Indian Wells-i Masters elődöntőjében honfitársa, Carlos Alcaraz ellen, és a fináléban (legkorábban 23.00 órakor) az amerikai Taylor Fritzszel találkozik. Korábban 7-5, 6-4-re nyert Andrej Rubljov ellen. „Nagyon boldog vagyok, hogy bejutottam a döntőbe, ez sokat jelent nekem, és most már csak tovább kell lépnem” – mondta Nadal.

Nadal 2022-ben is veretlen

Az Alcaraz elleni győzelem már a 20. volt idén, 2022-ben még veretlen. Ez a győzelmi sorozat az Australian Open megnyerésével a 21. bajnoki címét jelentette, ami rekord a férfi teniszben. Nadal megnyerte a melbourne-i és az acapulcói ATP-tornát is.

A mérkőzést a második szettben heves széllökések rontották. Mivel a papír és a törülközők átrepültek a területen, a játék többször is rövid időre megszakadt. „A teniszben az a probléma, hogy nincs rá szabály” – mondta Nadal. A széllel nincs olyan nagy problémája, és a körülményeket kihívásnak tekinti. Az állandó megszakítások azonban „játszhatatlanná teszik számomra”.

Nadal mellkasi fájdalmakkal

A harmadik szettben a 35 éves játékost a pályán fizioterapeutának kellett kezelnie. Fájdalmat érzett a mellkasában, jelentette később Nadal. „Egy kicsit még mindig érzem, de még sok óra van holnapig. Remélem, nem lesz gond.”

Nadal 37. alkalommal nyerhetett Masters-tornát, míg Fritz még mindig vár az első győzelmére egy ilyen kategóriájú tornán. Az eddigi egyetlen közvetlen párharcuk két évvel ezelőtt, az acapulcói döntőben zajlott. Nadal nyert 6:3, 6:2.