péntek, március 29, 2024
HomeMotorsportsMotoGP világbajnoki cím máris elveszett? A Yamaha visszahívja a Valencia 2006

MotoGP világbajnoki cím máris elveszett? A Yamaha visszahívja a Valencia 2006

A Yamaha versenyigazgatója, Lin Jarvis arra figyelmeztet, hogy nem szabad már most feladni a címvédést, és elképzelhető, hogy lesz meglepetés Valenciában

Ducati gyári versenyzője, Francesco Bagnaia győzelmével a Maláj Nagydíjon korán előnyre tett szert a világbajnoki párharcban a címvédő Fabio Quartararo (Yamaha) ellen. Az utolsó futam előtt Bagnaia áll az élen 258 ponttal, Quartararo 235 ponttal, így 23 pont a lemaradása. Ha Quartararo nyer, akkor a 14. hely is elég lenne Bagnaia számára, hogy bebiztosítsa a bajnoki címet.

Az

Yamaha esélyei tehát rendkívül csekélyek, hiszen egy Quartararo győzelem önmagában, normális körülmények között is nehéznek ígérkezik. Tavaly a Ducati uralta a valenciai szezonzárót. Akkoriban Bagnaia nyert, megelőzve márkatársait, Jorge Martint és Jack Millert.

A Yamaha versenyigazgatója, Lin Jarvis ragaszkodik a címvédés elméleti esélyéhez a szezonzáró előtt. „Még mindig versenyben vagyunk. Ezzel elégedettnek kell lennünk” – nyilatkozta Jarvis a ‘MotoGP.com’-nak a szepangi futam után.

Szomorú emlékek a 2006-os MotoGP szezonzáróról

A Yamaha versenyigazgatója ebben a kontextusban emlékszik vissza a 16 évvel ezelőtti szezonzáróra. Akkoriban a Yamaha gyári versenyzője, Valentino Rossi a világbajnokság vezetőjeként érkezett Valenciába. A világbajnoki rivális Nicky Hayden (Honda) számláján 236 pont volt az utolsó futam előtt, míg Rossi 244 ponttal utazott Spanyolországba, így ő volt az egyértelmű favorit.

A világbajnoki ünneplés már eldőlt, de Rossi bukása és Hayden harmadik helyezése megfordította a bajnokságot az utolsó futamon. Hayden ötpontos előnnyel szerezte meg a MotoGP bajnoki címet. A Yamaha és Rossi sokkot kapott.

„Emlékszem a 2006-os Valenciára” – jegyzi meg a Yamaha versenyigazgatója. „Akkor még csak formalitásnak kellett volna lennie, de a versenyen megtörtént az elképzelhetetlen. Valentino bukott, Nicky pedig megszerezte a bajnoki címet. Valencia egy nagyon nehéz pálya. Bármi lehetséges. „

A Yamaha és a Quartararo formagörbéje az utóbbi időben a javulás jeleit mutatja. Miután Quartararo Aragonban, Motegiben, Buriramban és Phillip Islanden szűk nyolc pontot gyűjtött, a francia Sepangban ismét felállhatott a dobogóra.

„Ismét használhatta a természetes stílusát. Nagyon folyékonyan és pontosan lovagolt. Azt hiszem, emiatt nagyon sok önbizalmat kapott vissza” – magyarázta a Yamaha versenyigazgatója, Lin Jarvis, majd hozzátette: „Még minden lehetséges, de szükségünk van egy kis segítségre a csúcsról.”